Dodejte své zahradě styl. Poradíme vám, jak na to!

+ Přidat inzerát

Dodejte své zahradě styl. Máme pro vás pár tipů

Vydáno: 28.04.2014

Už dlouho přemýšlíte, co se vám na vaší zahradě nezdá? Perfektní zahrada neznamená jenom bezchybný trávník a posezení. Důležité jsou také detaily. Nechte si poradit, jak zvelebit svou zahradu a dosáhnout tak maximální relaxace!

Působí na vás zahrada nesourodě, jakoby se hádaly keře s květinovými záhony a soudcovaly jim neupravené, příliš vysoké stromy? Zahrada je oázou klidu, která vám má předat energii. V prvé řadě je nutné dodat celé zahradě jednotný styl, sladit rostliny, zahradní prvky, jezírko, posezení, domek na nářadí a podobně. Máte rádi japonské zahrady, živé ploty stříhané do přísných tvarů nebo je vaším snem klasická venkovská zahrada? Měli byste se řídit také okolními zahradami a architekturou svého domu.

Vybudujte si svou zahradu snů!

Vybudujte si příjemné posezení

Každý z nás potřebuje někdy soukromí, a tak je skryté posezení na zahradě téměř nutností. Že nemáte možnost postavit pergolu za dům, kam zvědavé oko souseda nedohlédne? Nevadí, postačí vám například vhodné umístění lavičky či houpačky do zákoutí zahrady.

Výhodou betonové zahradní lavičky je její vysoká životnost.Vyberte si lavičku, na které budete trávit svoje chvíle o samotě. Na výběr máte z betonových zahradních laviček s velmi vysokou životností či kovových laviček v kombinaci se dřevem. Svoje kouzlo má jistě i dřevěná lavička se stříškou. Velmi vám pomůže také vysoký plot nebo různé zahradní zástěny. Ale pozor, ty se hodí jen na velkou zahradu, malá by pak působila příliš stísněně.

Tipy na osvěžení vaší zahrady

  • Zahrada by nikdy neměla být jako "placka", měli byste ji výškově odstupňovat. Nejvyšší bod často tvoří strom nebo keř (informujte se ještě před koupí, do jaké dorůstá výšky), pod ně umístěte nižší keře a nakonec barevné trvalky nebo vřesoviště.
  • Je vaším snem zahradní jezírko? Opravdu krásnou scenérii vytvoří také vhodné osvětlení. Nejlepší volbou jsou solární svítidla do zahrady, která přes den čerpou energii ze sluníčka a v noci ji potom využívají. Nepotřebují tedy přívod elektřiny.
  • Myslete také na barevnou souhru zahrady. Doporučujeme nakreslit si alespoň hrubé schéma zahrady (na místě je i pomoc profesionálního zahradního architekta). Zjistěte si, jak jednotlivé rostliny kvetou a zda k sobě budou ladit.
  • Zahradu koncipujte tak, aby byla zajímavá v každém ročním období. Kombinujte rostliny kvetoucí na jaře, v létě i ty, které kvetou po celý rok. Odměnou vám bude opravdu krásná zahrada.

Zahradu efektně rozdělíte pomocí různých cestiček a chodníčků. Rady pro pokládku venkovní dlažby se dočtete v našem článku.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑