Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

+ Přidat inzerát

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Vydáno: 29.11.2017

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky němu k nepřehlédnutí a pohodlí. To všechno ale platí ve chvíli, kdy si vyberete nejlepší.

Proto vám chceme představit sortiment perfektních pracovních pomůcek, které vás nenechají v nouzi. Pomůžeme vám s jejich výběrem a navíc vám představíme výrobce, který vám nabídne ty nejlepší.

Ochrana zraku 

Ochranné brýle jsou mnohdy to, co stojí mezi vámi a poškozením zraku. Ať už řežete pilou dřevo nebo sváříte, je nutné je mít na sobě. Ochranné brýle vybírejte podle konkrétních rizik na svém pracovišti. V méně náročné práci budou stačit klasické otevřené brýle, které mohou mít UV filtr. Pokud pracujete například v kovovýrobě, jsou už nutné uzavřené brýle nebo štíty a masky pro svářeče.

Ochrana proti hluku

Poškození sluchu není žádná sranda. Bývá mnohdy nenávratné, a přitom by stačilo tak málo, chránit se. To můžete pomocí mušlových sluchátek a zátek do uší. Obojí vybírejte pečlivě, měly by vám sedět co nejlépe, nebo vás po několika hodinách práce budou nesnesitelně tlačit. Ideální je si je vyzkoušet si několik typů a poté se teprve rozhodnout.

Sluchátka by měla být robustní, s pořádnou výstelkou. Pokud je budete používat denně, nebojte se investovat a vybrat si profesionální sluchátka, která mají pěnové polštářky, výstelku i v oblouku a jsou nastavitelná.

Ochrana hlavy

Na každé stavbě, ve výškách, ve výrobě i v dalších ztížených podmínkách by měla být samozřejmostí ochranná přílba. Pokud ji zrovna vybíráte, začněte změřením obvodu hlavy přes týl nad obočí.

Dnešní helmy běžně mají nastavitelný obvodový pásek, kterým přilbu uzpůsobíte, aby nekloktala a netáhla. Helma vždy musí sedět pevně a jistě, aby se v krizových situacích nesesunula.

Ochrana dýchacích cest 

Prach může být tichý zabiják, který se usazuje v plicích a za pár let způsobí pěkné patálie. Proto je i ochrana dýchacích cest v mnoha provozech samozřejmostí. Použít můžete respirátor, a pokud sháníte něco pro každodenní použíti, nebojte se použít ochrannou masku či polomasku.

Jak řešit celkovou ochranu? Klíčem je správný výrobce

Pracovni-pomucky.comDalší výběr se samozřejmě odvíjí od charakteru vaší práce. A ať už potřebujete plášť proti dešti, reflexní bundu, montérky nebo třeba pracovní rukavice nebo obuv, víme, na koho se můžete spolehnout.

Pracovni-pomucky.com vám garantuje nízké ceny a široký sortiment od jednoduchých textilních pracovních rukavic až po ochranu dýchacích cest pro profesionály i domácí kutily. Navíc má vlastní šicí výrobu, výrobu výšivek, nášivek a potisků.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Perfektně vychlazené pivo, základ každé správné hospůdky

Zákazník, váš pán. Řídíte-li se tímto heslem, pak by ve vaší hospůdce nemělo chybět pořádné,…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑