Čištění a dezinfekce mobiliáře v Praze – preventivní opatření proti Coronaviru

+ Přidat inzerát

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vydáno: 09.06.2020

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost ARS i do boje s koronavirem. Do pražských ulic se vydaly posádky techniků, kteří parou a dezinfekčními prostředky čistili městský mobiliář.

Kapénky s viry jsou schopné vydržet na některých površích i několik hodin, použití dezinfekčních prostředků je dokáže zničit, nebo alespoň zkrátit jejich životnost. Vedle dezinfekčních prostředků je velmi účinné i čištění párou. Vyškolení zaměstnanci firmy ARS mají nejen potřebné vybavení, ale také dostatek zkušeností, aby zvládli odborně ošetřit vše potřebné. Vydali se tedy do ulic a pustili se do dezinfekce v ulicích měst.

Účinné čištění i dezinfekce

Dezinfekce se aplikovala na parou vyčištěné povrchy laviček, zábradlí, vstupů do zdravotnických zařízení a lékáren, chodníků, prolézaček na dětských hřištích, výstupů z metra, a fungujících školek pro děti záchranářů a zdravotníků. Zjednodušeně řečeno, ošetřovány jsou především místa, na kterých se pohybuje větší množství lidí. Tam je totiž riziko přenosu viru největší. Díky pravidelné dezinfekci je však možné toto riziko minimalizovat.
Na všechny povrchy použili technici účinné dezinfekční prostředky, které zajistí zničení virů i jiných choroboplodných zárodků. Používali však dezinfekční prostředky, které jsou šetrné k povrchům a neničí je. Zvýšené opatrnosti bylo potřeba dbát především při práci v historických centrech měst.

Účinné čištění i dezinfekce

Pracovníci firmy ARS běžně ošetřují památky, proto jsou zvyklí na práci s citlivými povrchy. V minulosti pracovali na čištění Karlova mostu, Negrelliho viaduktu, Památníku na Vítkově nebo oplocení Strakovy akademie. Majitelé objektů se tedy nemusí obávat poškození fasád ani dalších povrchů.

Díky dlouholetým zkušenostem s čištěním fasád i památkových objektů jsou pracovníci firmy ARS připraveni i na speciální zadání, jako je plošná dezinfekce městského mobiliáře. Pomoc v podobě vybavení, dezinfekčních prostředků i pracovníků nabídla firma ARS zcela zdarma. „Chceme alespoň touto drobnou činností přispět k ochraně nás všech,“ říká zástupce firmy ARS.

Až se situace vrátí zpět do normálu, pracovníci firmy se vrátí ke své běžné činnosti – čištění fasád domů i průmyslových staveb od organických i atmosférických nečistot, graffiti nebo tryskání zdiva uvnitř sklepů a dalších prostorů. Pro tryskání zdiva používá firma ARS speciální přístroj Torbo se sníženou prašností. Práce se provádí metodou mobilního suchého tryskání, vysokotlaký vodní paprsek v rozsahu 300–2500 barů.

Další články z rubriky

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…

Perfektně vychlazené pivo, základ každé správné hospůdky

Zákazník, váš pán. Řídíte-li se tímto heslem, pak by ve vaší hospůdce nemělo chybět pořádné,…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑