Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

+ Přidat inzerát

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Vydáno: 16.12.2017

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní  mrazem a skořicí. I když nám pohled z okna většinou neposkytne obrázek ladovské chumelenice, opravdu je na co se dívat.

A jak to chodí u vás? Dáváte přednost americkému stylu Vánoc se spoustou světélek, barev a třpytu a do komínu vám nahlíží Santa v patách se sobem Rudolfem? Nebo zastáváte české tradice, stavíte betlém, odléváte olovo, purpura se hřeje na plotně a všude kolem plápolají svíčky?

Co zdobí vaše okna?

Letošní zimě kraluje fialová

Ať už je váš postoj k Vánocům jakýkoliv, můžete se inspirovat letošními trendy a do svého vlastního stylu vnést i něco z módy končícího roku 2017. Po pastelových odstínech, které kralovaly loňským svátkům, přichází fialová. Tato majestátní barva má mnoho odstínů od hřejivých až po chladné modravé tóny zimy, stačí si vybrat. Tuto barvu tedy nemusí mít jen lákavé ozdoby z kolekcí známé čokolády. Díky aktuálním trendům najdete fialovou vánoční výbavu u každého dobrého prodejce a v naší tradici je navíc spojená také s oblíbenou vánoční pohádkou O dvanácti měsíčcích.

Fialovou výborně doplňuje bílá, která je rovněž hitem roku 2017. Pokud tedy do oken lepíte papírové vločky, které přineslo dítko ze školní družiny, můžete si gratulovat. Vaše výzdoba by mohla i do lifestylového magazínu. A ptáte se, čím ještě obohatit výzdobu oken? Správnou volbou jsou přírodní materiály. Tato nestárnoucí klasika padla do oka také designérům, kteří diktují hity této zimy.

Jakou výzdobu si dáte do oken?

Popusťte uzdu kreativitě

Nebojte se zapojit fantazii, vyrobte například řetězy ze šišek, buráků a křížal, které pak zavěsíte třeba na garnýž. Zajděte na procházku do lesa a do okna vyrobte svícen z přinešeného chvojí ozdobený třeba pomerančovou kůrou. Nechte v oknech poletovat andílka z kukuřičného šustí a na venkovní parapet položte pár šišek a větviček.

A nebo se jen nechte unášet vánoční pohodou a projednou se nebojte podívat do oken vašich sousedů a kochejte se tím, co vytvořili. Pokud je však překážkou ve vaší kreativitě to, že nevíte, jak si poradit s instalací dekorace, přicházíme s několika tipy, jak na nezbedné záclony, žaluzie, či plastová okna vyzrát.

Ukažte svou radost z Vánoc kolemjdoucím a nestyďte se jednou v roce nechat je nahlédnout do atmosféry vašich domovů. A pokud si budete chtít dopřát krapet soukromí, ale zároveň nekazit vánoční atmosféru, pořiďte si například látkové rolety nebo plisé v aktuálních barvách, ale dávejte pozor, abyste při jejich stahování výzdobu neshodili.

Tipy pro vaše okna

Oblíbenou ozdobou, kterou každoročně vídáme v oknech, jsou světelné řetězy. Pokud máte stará dřevěná okna, stačí vzít malý hřebík, natlouci ho do okna a řetěz za něj zachytit. Napřesrok se bude jistě hodit a možná vás motivuje k přípravám výzdoby i v jiné roční době. V případě nových oken, natož plastových, to ale bývá problém. A tatáž situace nastává, když chcete pověsit věnec na vchodové dveře. Naštěstí dnes v hobby marketech nabízejí speciální háčky, které se zachytí za rám okna či dveří a perfektně drží bez jakéhokoliv zásahu do rámu či obložek.

Pak už je jen na vás, zda si vyrobíte vlastní řetěz ze šišek, zvolíte barevná blikající světélka, nebo zůstanete u žlutých žároviček. Pokud však máte venkovní rolety nebo žaluzie, tak si po zatáhnutí světla žároviček budete užívat pouze vy. Variantou mohou být venkovní světélka na druhé straně oken, která probouzejí kouzlo vánoční pohody.

Autor: Lucie Nádeníková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…

Perfektně vychlazené pivo, základ každé správné hospůdky

Zákazník, váš pán. Řídíte-li se tímto heslem, pak by ve vaší hospůdce nemělo chybět pořádné,…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑