Vyznejte se v péči o zahradní nábytek

+ Přidat inzerát

Vyznejte se v péči o zahradní nábytek

Vydáno: 22.01.2014

Patří do chlouby vaší terasy také zahradní nábytek? Pokud chcete, aby vám vydržel co nejdéle a udržoval si svou krásu, musíte o něj dostatečně pečovat kvalitními nátěry. Máte na výběr hned z několika druhů ochranných nátěrů na zahradní nábytek.

Ještě než přejdeme k přehledu nátěrů a lazur na dřevo, poradíme vám několik základních tipů, jak se starat o svůj zahradní nábytek. V první řadě myslete na údržbu nábytku už při jeho nákupu. Měl by být vyroben z kvalitního dřeva (exotické dřeviny, dub, severská borovice), které snese naše počasí. V každém případě byste měli mít nábytek pod střechou, kde je chráněn před deštěm a přímým slunečním svitem. Na zimu nábytek vždy uklízejte do suché místnosti.

Po zimě většinou rozkládací nábytek vrže. Utáhněte proto všechny šrouby i v zájmu své bezpečnosti. Pokud byste používali nábytek s povolenými šrouby, riskujete nejen svůj pád, ale také vylomení dřeva a poškození nábytku. Prach a nečistoty odstraňte ze dřeva navlhčeným hadříkem, nepoužívejte žádné agresivní chemické prostředky či mycí prostředky s abrasivními částicemi.

Udržujte svůj zahradní nábytek kvalitními lazurami na dřevo Sikkens.

Kdy a čím natírat zahradní nábytek

O zahradní nábytek musíte pečovat.Nejvhodnějším obdobím pro natírání zahradního nábytku je jaro. S prvními jarními paprsky pomalu stěhujeme nábytek z kůlen a chytáme sluníčko na terase. Ale pozor, jarní počasí je nepředvídatelné, proto mějte nábytek vždy pod přístřeškem nebo ho přikryjte nepromokavou plachtou. Dřevo natírejte vždy za včasu, pokud už je napadeno houbami a plísněmi, je pozdě. Poškozená místa musíte řádně vybrousit a případně zatmelit. Před natřením zbavte nábytek starého nátěru (obroušením).

Životnost nábytku je závislá také na kvalitě ochranného přípravku. Představíme vám lazury na dřevo pro venkovní použití značky Sikkens.

  • Impregnace na dřevo Sikkens - bezbarvá vodou ředitelná impregnace proti zamodrání a hnilobě dřeva. Používá se spíše pro ochranu stavebních dílů.
  • Lazury na dřevo Sikkens - jsou transparentní a zachovávají tak krásu dřeva a jeho kresbu. Chrání dřevo před UV zářením a nárazovému větru. Lazury se vyrábí jako syntetické i vodou ředitelné.

Přímým dovozcem lazur na dřevo Sikkens je firma JIPA, spol. s r.o.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑