Moderní vjezdové brány vám poskytnou maximální komfort

+ Přidat inzerát

Moderní vjezdové brány vám poskytnou maximální komfort

Vydáno: 10.07.2014

Vybrat si z velkého množství různých druhů vjezdových brán a garážových vrat je velmi složité. Trh vám nabízí klasická vrata na ruční otevírání i dokonalé technické vymoženosti, díky nimž získáte nebývalý komfort.

Vjezdové brány se liší především svým způsobem otevírání. Nejčastěji se setkáváme s křídlovými branami. Ty se instalují především do plotů, kde není dostatek místa pro posuv brány do boku. Dvoukřídlé vjezdové brány jsou proto chytrým řešením pro malý pozemek nebo pro bránu postavenou na hranici s druhým pozemkem.

Křídlové brány jsou stále častěji nahrazovány posuvnými branami po kolejnici. Jsou vhodné, zejména pokud máte dům blízko vjezdu a křídlová vrata by tak mohla narážet do zdí. Malou nevýhodou je péče o kolejnice. V zimě rády omrzají (lze vyřešit topným kamenem) a pro hladký pohyb brány musí být stále čisté. Tyto problémy pak řeší samonosné posuvné brány, kdy ve vjezdu nepřekáží kolejnice.

Dvoukřídlá vjezdová brána z nerezu.

Automatické brány pro pohodlný vjezd k domu

Všechny uvedené typy bran lze automatizovat. Při vjezdu do domu tak stačí zmáčknout tlačítko a vjet k domu. Nemusíte vystupovat z auta. To ocení každý řidič. Automatizaci brány svěřte vždy do rukou odborníka. Důležitá je totiž nejen montáž, ale také také koupě správného motoru. Chod brány by měl být tichý a plynulý. Cena pohonu se pohybuje kolem 9 tisíc korun. Výběr motoru se samozřejmě odvíjí také od typu, velikosti a hmotnosti samotné brány.

Nezapomeňte na výběr branky

Nerezová zahradní brankaBranku by měl od vjezdových vrat vždy oddělovat alespoň úzký sloupek. I branku samozřejmě můžete vybavit motorkem pro dálkové otevírání. Už se jedná o nadstandard, který tolik nevyužijete. Zahradní branka by měla být ze stejného materiálu jako vrata a mít stejný design.

Vjezdové brány a branky jsou přirozenou součástí zahrady a okolí domu. Proto je nutné věnovat jejich výběru a montáži dostatek pozornosti. Vybírejte tak, aby se stylově hodily k typu vašeho domu. Výsledek bude okouzlující.

 

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑