Křišťálová voda v bazénu po celý rok - i vy ji můžete mít!

+ Přidat inzerát

Křišťálová voda v bazénu po celý rok - i vy ji můžete mít!

Vydáno: 02.07.2014

Léto je v plném polní a ti, kteří mají bazén, to opravdu vyhráli. Bazén ale není jenom radost, ale také velká starost. Péče o vodu, která je v bazénu celý rok, je poměrně náročná. Poradíme vám, jak ji hravě zvládnout a užívat si letní osvěžení.

Obavy z velkého nebo zapuštěného bazénu často pramení z toho, že budeme muset vodu každý rok měnit. To ale není pravda - ve vodě, která byla v bazénu loni, se můžete koupat klidně i letos! Je ale potřeba dodržovat určitá pravidla, používat vhodnou chemii a péči o bazén věnovat nějaký ten čas.

Po zimě dejte bazén do pucu

Pokud nemáte krytý vyhřívaný bazén, zřejmě ho začnete využívat až s příchodem letních dnů. Po zimě tedy musíte vyčistit stěny a dno bazénu. Pomůže vám speciální kartáč, se kterým budete mít vyčištění hotové za chvilku. Bazén dopusťte vodou pod okraj a zapojte filtraci (ta musí být samozřejmě písková). Ještě před sezónou si nakupte příslušnou bazénovou chemii. Nejprve změřte pomocí kapkových testerů pH vody v bazénu. pH zdravotně nezávadné vody se pohybuje v hodnotách 7,0 až 7,4. Vyšší hodnota způsobuje mléčné zákaly, zápach po chloru a svědění pokožky. Při nízkých hodnotách může docházet ke korozi kovových částí bazénu. Hodnotu pH měřte nejlépe 1 týdně. Ve velkých vedrech by měl být tento interval ještě kratší.

Plánujete zapuštění bazénu na příští rok? Pronajměte si stroj pro výkop pro bazén. Za 2 hodiny budete mít hotovo.

I vy můžete mít křišťálově čistou vodu v bazénu!

Správné umístění bazénu zmírní jeho znečištění

Velký podíl na znečištěné vodě v bazénu často nese i špatně zvolené místo, kde bazén stojí. Naprosto nevhodné je například umístění bazénu pod strom, blízko keřů, záhonů a květin. Při sebemenším větru je listí zaváto do bazénu a vy tak máte o zábavu postaráno. Listí samozřejmě lehce vylovíte síťkou, ale zabere vám to nějaký čas. K bazénu by také neměli mít přístup vaši domácí mazlíčci. Doporučujeme bazén oplotit například poplastovaným pletivem, které zabrání vstupu k bazénu psům, ale i dětem. Plot je tedy vhodný i z bezpečnostního hlediska.

Čistý bazén bez chloru? Jde to!

Citlivějším jedincům může chlor ve vodě působit problémy. Pokud jste i vy takový případ, sáhněte po čisticích přípravcích bez obsahu chloru. Jedná se o prostředky na bázi aktivního kyslíku, které jsou účinné, ale o třetinu dražší, než běžné čističe s chlorem. Je nutné dodržovat přesný postup dávkování a také ho aplikovat pravidelně.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑