Inspirujte se dřevěnými venkovními terasami

+ Přidat inzerát

Inspirujte se dřevěnými venkovními terasami

Vydáno: 05.11.2013

Co by byl dům bez terasy? Bydlíte-li v rodinném domě se zahradou, je hřích nepořídit si venkovní terasu. Doporučujeme vám terasu dřevěnou. Přírodní materiál z ní učiní perfektní místo na odpočinek a setkávání s přáteli.

Rozhodli jste se pro dřevěnou terasu? Potom budete stát před důležitým rozhodnutím, a to jaký vybrat materiál. Dřevo působí elegantně, venkovní dlažba je zase bezúdržbová. Každý materiál má svá pro a proti. V dnešním článku se ale zaměříme na dřevěné venkovní terasy.

Sníte o takové dřevěné terase?

Vyberte si to nejkvalitnější dřevo na terasu

Aby vám dřevěná terasa vydržela co nejdéle, je velmi důležité vybrat vhodné a kvalitní dřevo, které odolává nepříznivému počasí.

  • Garapa - tato jihoamerická tvrdá dřevina vyniká přirozenou odolností vůči větru. Překvapí vás svou stabilitou, pevností a odolností. Kouzlo garapy spočívá v jejím proměnlivém vzhledu. Zpočátku zlatavá až žlutá barva s různými odstíny se časem mění do červena a přechází do stříbrno-šedé patiny. Doba zašednutí je však závislá na způsobu ošetření a také lokalitě, ve které je garapa použita.
  • Merbau pochází z Indonésie a Malajsie a řadí se mezi nejkvalitnější dřeviny na světě. Díky obsahu olejnatých pryskyřic je to velmi stabilní a odolná dřevina. Nevyžaduje chemické ošetření, přesto má dlouhou životnost. Její světle hnědá barva na vzduchu rychle tmavne a přechází do šedo-stříbrné. Zpočátku se z Merbau vyplavuje ve velké míře barvivo, a tak doporučujeme odstranit z její blízkosti předměty, které by mohly být obarveny.
  • Západní Červený cedr je velmi oblíbenou dřevinou jak pro terasy, tak pro fasády. Je to velmi houževnaté dřevo s vynikajícímu tepelně-izolačními vlastnostmi. Je ceněné nejen pro svou odolnost, ale také svou krásu. Tato severoamerická dřevina bude zdobit vaši terasu či fasádu dlouhá desetiletí, vyplatí se tedy do ní investovat. Jedná se o měkké lehké dřevo vysušené v peci. Právě díky své nízké hmotnosti má tak skvělé izolační vlastnosti. Jako ošetření doporučujeme nátěry na olejové bázi, které obsahují pigmenty.
  • Ipe neboli brazilský ořech pochází z Jižní Ameriky. Je známý pro svou odolnost a extrémní tvrdost. Okouzlí vás jeho struktura s krásnými výraznými letokruhy. Velkou výhodou je odolnost proti hmyzu, škůdcům, plísním a různým druhům kyselin. Ipe je také těžko zápalné. Při montáži dřevěné terasy musíme počítat s vyšší sesychavostí dřeviny Ipe.
Dřevěná venkovní terasa ze západního červeného cedru. Dřevěná terasa ze dřeviny garapa.

Když se řekne THERMOWOOD

Thermowood je tepelně upravené dřevo, které vykazuje lepší fyzikálně mechanické vlastnosti. Má delší životnost, je odolnější proti hnilobě a povětrnosti a při jeho výrobě nejsou použity žádné chemikálie - splňuje tedy nejvyšší ekologické požadavky. Thermowood jako technologie vynalezená ve Finsku je patentovaná a práva na tento patent má pouze finská společnost Suomen Lampopu SLP. Ošetření tepelně upraveného dřeva je totožné s ošetřením běžného dřeva. Bez problémů absorbuje nátěry na bázi olejů nebo na bázi vody (zde je ale absorbování do dřeva pomalejší).

Skvělou alternativou k dřevěným terasám jsou také WPC terasy vyrobené z 50 % dřeva a z 50 % plastů.

Dřevěná terasa před vchodem do domu. Dřevěná venkovní terasa u restaurace přiláká nové návštěvníky. Dřevěná terasa u domu. Pravá rodinná pohoda.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑