Co nesmí chybět na správném dětském hřišti

+ Přidat inzerát

Co nesmí chybět na správném dětském hřišti

Vydáno: 07.02.2014

Ptali jsme se dětí, jaké vybavení by je na dětském hřišti potěšilo ze všeho nejvíc. A to byste se divili, jak se jim rozzářili oči. Možná, kdyby takových dětských hřišť bylo víc, pak by netrávili tolik času u počítačových her.

Dětské hřiště mají na děti dobrý vliv

Děti se už od malinka snažíme učit, jak je zdravé chodit na čerstvý vzduch pravidelně se pohybovat. Chodíme s nimi na procházky, nebo je bereme na dětská hřiště. Jejich počet se po České republice neustále zvyšuje a je to dobře. Děti si díky hraní na dětském hřišti pěstují kladný vztah k přírodě, venkovním aktivitám a také ke svým vrstevníkům. Děti jsou lépe připravené na „velký svět“. Naučí se komunikovat a snadněji si najdou kamarády.

Kladný vliv dětských hřišť je tedy nesporný. V dnešním článku se proto rádi budeme věnovat těmto oázám pro děti a řekneme si, co by na správném hřišti nemělo chybět. Třeba to bude někoho inspirovat, až bude ve svém městě zařizovat první hřiště. A koho jsme se na výbavu hřiště zeptali? Přece těch nejpovolanějších!

Dětská skluzavka a houpačka nesmí na žádném hřišti chybět

Zeptali jsme se dětí, jaké prolézačky mají nejraději

  • Pískoviště – Staré dobré pískoviště je stále jednou z nejoblíbenějších míst, kde si děti perfektně vyhrají. Je však důležité udržovat jej v čistotě a ideálně ho zakrývat, pokud se zrovna nepoužívá. Jen tak se do něj nedostanou například zvířata.
  • Dětská skluzavka – Klouzačka je dnes už také samozřejmostí. Skluzavka může vést z některé prolézačky a končit v trávě, nebo (v případě dětské skluzavky na zahradě vlastního domku) může končit i v bazénu. Při výběru klouzačky dbejte hlavně na to, aby byla certifikovaná právě pro vaše účely.
  • Houpačka – Houpání patří jednoznačně k nejoblíbenějším dětským hrám. Při výběru houpačky dbejte hlavně na to, aby měla úchyty k upevnění dítěte – to platí, zvláště pokud bude určená pro vaše nejmenší.
  • Prolézačka – Prolézačky jsou větší či menší konstrukce, jejich součástí bývají právě i skluzavky nebo houpačky. Prolézačky mohou sestávat také z různých dřevěných lávek, hracích domečků, zavěšených lan apod. Při jejich koupi si však dávejte zvláště pozor. Například mezi úzkými příčkami by mohlo dítě propadnout atd.

Kromě této výbavy by neměly na dětském hřišti chybět lavičky pro rodiče, nebo odpadkové koše. Bez laviček by to na hřišti rodiče lehce přestalo bavit, a přeci jenom jsou to maminky a tatínkové, kteří za děti na hřištích zodpovídají. Co se týče odpadkových košů, snad ani nemusíme vysvětlovat, jak by to bez nich za chvíli vypadalo.

Dětská skluzavka a houpačka nesmí na žádném hřišti chybět

Dětské hřiště je radno oplotit

Nakonec ještě zmíníme ploty. Na ty se totiž velmi často zapomíná. Ploty kolem dětského hřiště jsou ale velmi důležité. Díky nim se může hřiště na určitou dobu (například na noc) zamykat, čímž se zabrání vstupu nežádoucích osob. V noci se totiž stávají dětská hřiště útočištěm různých pochybných osob a mládeže, která často ničí vybavení a způsobuje nemalou škodu. Když tedy hřiště, tak s plotem.

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑