5 tipů pro zdravou kancelář

+ Přidat inzerát

5 tipů pro zdravou kancelář

Vydáno: 11.01.2016

Zdravé místo pro práci je základ. Všichni chceme být fit a nepřivodit si zbytečné zdravotní komplikace. Co nám škodí a co naopak pomáhá? A čím zlepšit pracovní výkon? Našich 5 tipů pro zdravou kancelář vám poradí.

Vytvořte si své pracovní prostředí tak, aby vám v něm nejen bylo příjemně, ale také tak, aby bylo zdravé. Přeci jenom zde trávíte určitě během týdne přinejmenším tolik času, co doma. Máme pro vás několik tipů pro zdravou a příjemnou kancelář, ve které se vám bude skvěle pracovat.

Tip č. 1: Pořádek a čistota

Na svém pracovním stole udržujte neustále pořádek. Dobré je mít na něm pouze to, s čím momentálně pracujete. Vše, co je navíc, uložte do zásuvek, pořadačů nebo poliček. Dbejte také na to, aby byl prach na stole pravidelně utírán. Jednou za čas udělejte velký úklid a vše, co nepotřebujete a nepoužíváte, vyhoďte do koše. Uvidíte, že se vám nahromadí spousta zbytečných papírů, které zabírají místo. Je ale možné, že nemáte čas ani náladu, starat se o úklid kanceláří. Stačí ale kontaktovat profesionály, kteří promění i ušmudlanou místnost v krásnou zdravou kancelář.

Ve zdravé kanceláři se vám bude skvěle pracovat

Tip č. 2: Zeleň kam se podíváš

Aby vám v kanceláři bylo příjemně, přineste si alespoň několik zelených rostlin. Pomáhají udržovat svěží vzduch a také se na ně hezky dívá. Zelená barva dokáže navíc uklidnit zrak unavený z dlouhého sledování monitoru. Pokud máte možnost, doplňte o zelenou barvu také stěny, případně dejte na zeď obrazy nebo pořiďte zelené doplňky. Zelená je barva harmonie, rovnováhy a zároveň uklidňuje a osvěžuje mysl.

Samozřejmostí zdravé kanceláře by měla být i kvalitní židle a stůl, které vám nepřivodí problémy se zády.

Tip č. 3: Pravidelné větrání je základ

Když jsme zabraní do práce, zapomínáme v kanceláři pravidelně větrat. To je ale velice špatně. Vydýchaný vzduch způsobuje ospalost, poruchy koncentrace a dokonce i bolesti hlavy. Pořádná dávka čerstvého vzduchu dodá vašemu mozku kyslík a vám se bude lépe pracovat. A pokud nemáte možnost větrat, zkuste od šéfa vyprosit jednotky pro rekuperaci vzduchu.

Zdravá kancelář

Tip č. 4: Důležitá kombinace barev

To, že barvy ovlivňují naši náladu a rozpoložení, není pouze klišé. Podle starého učení feng-shui musí celek působit jednotně a harmonicky. Pokud pořizujete do své kanceláře nebo pracovny dekorace, nedoporučují se více než tři barvy. Jedna z nich má být dominantní a ostatní doplňkové. Do kanceláře se doporučují nejvíce barvy chladnější. Je také lepší se vyvarovat mnohobarevných vzorů, které podle feng-shuei lámou energii a rozptylují pozornost. Na stěny a strop jsou nejvhodnější světlé barvy.

Tip č. 5: Pracovní odpočinek

Dnes již nejsou v mnoha firmách pravidla pro zařizování kanceláří tak přísná. Zejména v kreativních oblastech vám šéf dovolí například sedací pytel, vlastní hezkou lampu nebo vlastní obraz. Moudří lídři totiž vědí, že zaměstnanci v příjemném prostředí podávají lepší výkony. Vhodným vybavením do kanceláře je také bílá tabule, která vám pomůže vyznat se v projektech. Je vhodná zejména, pokud na jednom úkolu pracuje více lidí. Je také výtečným pomocníkem při poradách a brainstormingu. A pokud se vám nezdá její vzhled, zkuste do kanceláře prosadit magnetickou barvu na zeď, na kterou se navíc dá psát křídou.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Lucie Nádeníková | 16.12.2017

Zdobí vaše okna trendy letošních Vánoc?

Nejkrásnější svátky roku už jsou všude kolem nás. Cítíme je i ve vzduchu, který voní …

Odborníci radí: Pracovní pomůcky vám zachrání zdraví a mnohdy i život, nepodceňujte je

Pracovní pomůcky jsou při práci naším ochranným štítem, který nás nenechá zranit, jsme díky…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑