Změna je život, aneb jak na úspěšnou přestavbu bytu? Přečtěte si v dnešním článku

+ Přidat inzerát

Změna je život, aneb jak na úspěšnou přestavbu bytu?

Vydáno: 10.08.2015

Stěhujte nábytek v bytě každý měsíc a pořád to není ono? Doma by se každý z nás měl cítit jako v bavlnce. Pokud tomu tak u vás doma není, je čas na pořádnou změnu. Říkáte si, že by vašemu bytu prospěla razantnější proměna? Neváhejte a pusťte se do ní.

Měli byste vědět, že …

Rekonstrukce bytu není pro slabé nátury. Z toho důvodu byste měli znát veškeré možné nástrahy a překážky, které přestavba bytu může přinést a to nemluvíme pouze o naštvaných sousedech, kteří nemusí mít vždycky pochopení pro typické rekonstrukční zvuky, jako je bourání a vrtání. Buďte připraveni na nečekané – popraskané zdi a dlaždičky, ztrouchnivělé trámy a podlahy, plísně ukrývající se pod obklady. V případě, že se vám při čtení těchto řádků udělalo nevolno, nevěšte hlavu. S přestavbou bytu vám mohou pomoci specialisté.  

Několik důvodů, proč si najmout specialisty

Některé firmy se postarají o kompletní stavební práce a to od A až do Z. Poradí vám s výběrem vhodného stavebního materiálu i vhodných doplňku, které vám usnadní život. Přestavba bytu je sice spíše mužská záležitost, ovšem i ženy musí přiložit ruku k dílu a to ve finální úklidové části. Pokud je vaše žena časově vytížená, pak je tu další důvod, proč zavolat odborníky. Ti se ve většině případů o úklid postarají. Vše vždy záleží na komunikaci a domluvě.

Aby vše šlapalo podle plánu

Nikdo z nás nechce ztrácet čas a ani překračovat připravený rozpočet. Proto si celou přestavbu bytu v první řadě dobře promyslete. Dále zvažte všechna pro a proti. Je jasné, že z garsonky 3+1 s balkonem nevykouzlíte, pokud mezi vaše známé nepatří Harry Potter. Pokud toužíte po větším otevřeném prostoru, pak se raději přestěhujte.

V případě, že chcete pokračovat, přijdou na řadu plány bytu. Podstatné je zjistit, jaké stěny jsou obvodové, kudy vede elektřina, voda a v neposlední řadě i odpad. Chystáte se na rozsáhlejší rekonstrukci? Pak nikdy nesmíte zapomenout na stavební povolení.

Pokud nedojde k přestavbě obvodových stěn či zásadní změně dispozic bytu, nemusíte uvědomovat stavební úřad.

Když už, tak už

Nemůžete v noci spát, protože vás ruší hluk přicházející z ulice? Protopíte v zimě více peněz, než je zdrávo? Vezměte rekonstrukci od podlahy až po strop a nezapomeňte na výměnu oken. Plastová okna Gealan se řadí mezi 5 nejprodávanějších okenních profilů v Evropě. Objevte výhody plastových oken, mezi které rozhodně patří design, funkčnost, stabilita, snadná údržba a dlouholetá životnost.

Autor: Barbora Krejčí

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑