Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

+ Přidat inzerát

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Vydáno: 03.03.2016

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle izolují teplo i hluk a navíc se hodí do každého domu. Moderního i historického.

Snad žádná jiná okna nevypadají na domech tak krásně jako právě ta špaletová. A že se bojíte, že by vám s nimi táhlo do bytu? Špaletová okna od AZ EKOTHERM vás vyvedou z omylu. Pojďme si povědět nejčastější otázky a odpovědi kolem špaletových neboli kastlových oken.

Vyměnit, nebo renovovat?

Často se otázky ohledně špaletových oken točí kolem toho, zda se vyplatí jejich rekonstrukce, nebo zda je výhodnější pořídit okna nová. Odborníci z AZ EKOTHERM mají v této problematice jasno. Většina špaletových oken ve starých domech je v katastrofálním stavu. Jde především o problém na venkovní straně domu, kde dochází k zabarvení dřeva a následně k jeho hnilobě.

Takto poškozená okna se vám revitalizovat nevyplatí. Je snadnější a výhodnější stará okna vyměnit za nová a modernější. U odborníka si jednoduše necháte špaletová okna vyrobit na míru. Solidní firma se postará o kompletní výměnu, a to od vybourání starých oken, až po zapracování a zednické práce.

Bojíte se, že nové špaletové okno bude mít jiný vzhled než to původní? AZ EKOTHERM vám vyrobí špaletová okna na míru.

Výhody nových špaletových oken

  • Lepší tepelně a zvukově izolační vlastnosti
  • Nová povrchová úprava zajistí dlouhodobou životnost
  • Moderní okna respektují krásu původních oken

Je možné vyměnit okna v historických centrech?

Ano, to možné je! Jen stačí najít firmu, která bude respektovat původní vzhled budovy a vyrobí vám kastlová okna na míru. Mnoho majitelů historických budov v centrech měst se obává, že budou muset donekonečna trpět stará nezatěsněná okna, která již dnes nesplňují nároky ani na tepelné, ani na zvukově izolační vlastnosti. Opak je však pravdou. Kastlová okna jde vyměnit i tam, kde byste to nečekali.

Špaletová okna od firmy AZ Ekotherm Špaletová okna od firmy AZ Ekotherm

Společnost AZ EKOTHERM špaletová okna vyrábí a prodává i do historických budov. Najdete je i třeba na Praze 1. Tato firma je tak živým důkazem, že špaletová okna budou slušet každému domu a splňují nejvyšší nároky, a to dokonce u památkářů. Pro Úřad památkové péče vám dokonce tato firma zdarma zpracuje a podá žádost, která je v případě výměny takových oken nutností danou zákonem.

Jak vlastně vypadá moderní špaletové okno

Nová špaletová neboli kastlová okna se co nejvíce snaží přiblížit vzhledu původních oken. Skládají se z vnitřního a vnějšího okna. Vnější okno je opatřeno těsněním a povrchem, který odolá venkovním vlivům. To znamená již žádné další povrchové úpravy a žádné starosti s hnilobou a plísní na oknech.  

Typické části konstrukce

  • Špalety ze dřeva tvoří deštění
  • Profilované dřevěné okapnice, poutce a lišty
  • Sloupky zachovávají původní vzhled
AZ EKOTHERM je odborníkem na výrobu a dodávání špaletových oken, vchodových dveří a zimních zahrad. Na tomto trhu se firma pohybuje již 18 let. Společnost splní vaše přání na typová i atypická řešení.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Moderní trendy ve vaší koupelně. Co velí rok 2016?

Bydlení s sebou samozřejmě nese trendy a novinky v technologiích. A pokud právě…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑