Zbavte se předsudků o panelákových bytech

+ Přidat inzerát

Zbavte se předsudků o panelákových bytech

Vydáno: 30.12.2015

Lidé si často spojují panelákové domy s nedostatkem soukromí a životního prostoru, stejně tak jako s nevkusně zařízeným bytem a nevhodnými dispozicemi. Vždyť už dávno nejsou tzv. paneláky jen pouhými šedými krabicemi.

Rekonstrukce není dnes nic nevídaného. A panelových domů se to týká dvojnásob. Daleko jsou ty doby, kdy pohled na panorama sídliště se skládalo z trčících kvádrů a každý byt v paneláku měl takřka identický styl.

Jistě jste si všimli, že dnes už většina panelových domů prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Budovy dostávají nové balkony, mění se tváře chodeb a společných prostor. Fasády panelových domů se renovace týká samozřejmě také. U všech se provádí tzv. zateplení fasády, které přináší stavbám mnoho výhod při zabraňování úniku tepla z budovy, ale také úplně nový plášť a moderní vzezření.

Každý jsme ale originál a je důležité, abychom se doma cítili dobře a hlavně "ve svém". K vysněné proměně vašeho panelákového bytu se stačí přitom držet několika málo pravidel.

1. Nebojte se do toho jít

Prostě se odhodlejte. Neodkládejte žádnou změnu na jaro, či ještě hůř, na jindy. Máte-li k dispozici finanční prostředky a trochu času, nic vám už nebrání vzít do ruky metr a začít jednat. Nehledě na to, že na trhu jsou k dispozici desítky firem, které tu nejnáročnější práci udělají za vás - levně a dle vašich představ. Pokud překonáte tento bod, máte napůl vyhráno.

2. Když už, tak pořádně

Vezměte celou rekonstrukci "z gruntu". Kamenem úrazu bytů v panelových domech je umakartové jádro. Přitom to není až tak složité. Zbourání a výstavba bytového jádra je jistě věc, kterou zvládnete i svépomocí, jste-li šikovní a víte, jak na to. Dobře si ale promyslete, zda není vhodnější řešení využít služeb profesionální firmy. Rekonstrukci umakartového jádra není dobré podcenit. My vám proto doporučujeme obrátit se na odborníky. Vybírejte dle referencí předchozích zákazníků, spolupráce s kvalitní stavební firmou s sebou totiž přináší mnoho výhod:

  • cenová nabídka zdarma
  • kompletní elektroinstalace a vodoinstalace
  • zajištění obkladů, dlažeb, sanitárního vybavení, baterií

  • výměna zárubní a dveří

  • dodání a montáž osvětlení

  • odvoz odpadu a finální úklid

3. Buďte kreativní

Používejte svou vnímavost a přijdete na to, v jakých prostorách se cítíte dobře. Je třeba vyvarovat se kombinací mnoha stylů a barev, působí to totiž chaoticky a neuspořádaně. Zvolte si 3-4 oblíbené barvy, šetřete se vzory a příliš sytými odstíny. Důležité je dávat pozor na nevhodné umístění nábytku a hromadění nadměrného množství věcí. Neobklopujte se "lapači prachu" - to oceníte také při úklidu. Udržujte svůj byt vzdušný, světlý a zároveň útulný. Harmonický prostor působí významně na lidskou psychiku. Jestliže si i tak nebude vědět rady, inspirujte se například v časopisech o bydlení a na internetu, u známých a přátel, případně zvažte návštěvu bytového designéra.

Autor: Lenka Hloušková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑