Zateplení podkroví zvýší komfort bydlení a sníží výdaje za energie

+ Přidat inzerát

Zateplení podkroví zvýší komfort bydlení

Vydáno: 09.10.2013

V nezatepleném podkroví se nikdy nedočkáte příjemného bydlení. V létě se přehřívá, v zimě střechou prostupuje chlad, musíte víc topit a peníze doslova vyhazujete z okna. Počáteční investice do zateplení podkroví se vám vrátí.

Podíváte-li se na dnešní novostavby, nenajdete dům, který by neměl zateplené podkroví. Zateplení má totiž mnoho dalších výhod, nejenom úsporu nákladů za vytápění. V bytě vzniká zdravé příjemné mikroklima, nesetkáte se s vlhkými zdmi pokrytými plísní. Zateplení podkroví je také většinou spojené s výměnou střešních oken. Rekonstrukcí významně zvýšíte cenu domu a především se vaše bydlení stane komfortnějším.

Z ekonomického i ekologického hlediska by měl mít každý vlastník domu zájem na tom, aby se energetická náročnost jeho domu co nejvíce snížila.

Provoz domácnosti - za co nejvíc utrácíme?

Z výzkumů vyplývá, že teplo zaujímá přes polovinu spotřebované roční energie v domácnosti. Poté následuje ohřev vody, energie spotřebovaná vařením. Je tedy logické snažit se co nejvíce omezit spotřebu tepla a s tím i náklady na vytápění. Toho ale dosáhneme pouze kvalitním zateplením podkroví či střechy (uniká jím 20 % tepla), zateplením obvodových zdí (únik 25 % tepla) a výměnou oken (uniká jimi dokonce 40 % tepla).

Je nejvyšší čas na zateplení střechy!

Zateplení podkroví není hračka, svěřte jej odborné firmě

Zateplením podkroví zvýšíte celkovou hodnotu domu.Pokud se tedy rozhodnete investovat do rekonstrukce podkroví a střechy, je to velmi prozíravé. Jste totiž schopni ušetřit až 60 % dosavadních nákladů za vytápění. U novostavby je zateplení řešeno již v projektu, ale pro rekonstrukci si většinou projekt nenecháváme vypracovat, což je omyl. Zateplení střechy je dobré vždy svěřit odborné firmě. Pokud byste se rozhodli zateplovat svépomocí, můžete napáchat víc škody, než užitku. To pro vás znamená nejen peníze navíc, ale také hodně starostí.

A k čemu může dojít při neodborném zateplení? Neušetříte tolik energií, protože mohou vznikat teplené mosty. Důsledkem toho je kondenzování vodních par v konstrukci a vytváření plísní (kvůli kterým jsme vlastně zateplovali). Podkroví se zatepluje většinou minerální vatou, a to mezi krovy a pod krovy. Izolace by měla být silná minimálně 38 cm. Neutrácejte zbytečně za předražené energie a investujte do budoucnosti - nechte si zateplit střechu!

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑