Zahrada bezpečná pro dítě? Poradíme vám, jak takovou mít

+ Přidat inzerát

Zahrada bezpečná pro dítě? Poradíme vám, jak takovou mít

Vydáno: 29.01.2014

Příroda a zahrada u domu jsou ideálním prostředím pro děti. Po dlouhých hodinách strávených ve školních lavicích se mohou proběhnout, zadovádět na hřišti, zaskotačit s kamarády v bazénu. Zahrada má ale i svoje nástrahy, které oči dospěláka mnohdy nevidí.

Věděli jste, že podle statistik se nejvíce dětských úrazů stane v kuchyni? Maminky proto úzkostlivě hlídají svoje děti a omdlívají, jakmile se jejich dítko ochomýtne kolem kuchyňské linky. Zahradu ale většina z nás nevnímá jako prostor, kde na děti číhá nebezpečí. A to je právě omyl. Zahradu upravte ještě předtím, než se vaše dítě začne batolit. Nebezpečné jsou zejména jedovaté rostliny a bobule. Znáte přece děti, které všechno chutnají a strkají do pusy. Podobně je to i s pískovištěm. Opatřete ho pevným krytem. Do písku mohou chodit kočky nebo hlodavci, kteří roznášejí spoustu nemocí.

Houpačky - potenciální riziko dětských hřišť i zahrad

Které dítě by nemělo rádo houpání, je to pro něj přirozený pohyb, který zná už z maminčina bříška. Rodiče by ale měli zajistit, aby bylo houpání potažmo i houpačka co nejbezpečnější. Dětská houpačka by měla mít vždy stabilní pevnou konstrukci. Dodržujte uváděnou maximální nosnost houpačky. Pro menší děti postačí kvalitní plastové houpačky, větším a těžším dětem pořiďte raději kovovou nebo dřevěnou houpačku. Všechny použité materiály musí být bezpečné a zdravotně nezávadné, nejlépe certifikované.

Na nekvalitní houpačce můžou vaše děti přijít k úrazu.

Jak zabránit dítěti přístupu k bazénu

Bazén představuje pro malé děti největší nebezpečí. Abyste nemuseli mít děti neustále na očích a úzkostlivě sledovat, zda se nepřiblížili k bazénu, doporučujeme bazén oplotit svařovaným pletivem. Branku samozřejmě zamykejte. Není od věci oplotit i domácí dětské hřiště. Zabráníte tak vstupu psů, kteří by tam mohli nadělat neplechu.

Pár dalších tipů, které udrží děti na zahradě v bezpečí

  • Pokud máte zahrádku, záhonek nebo skalku, určitě máte v zahradním domku také různé chemikálie a hnojiva. Mějte je pěkně pod zámkem. Chemické přípravky v neoriginálních obalech mějte pro bezpečnost ostatních členů rodiny vždy čitelně popsané.
  • Zbavte zahradu ostrých předmětů. Potenciální nebezpečí představuje sekačka na trávník, ruční pila, sekera, srp a další ruční nářadí. Dětem mohou ublížit i pohozené hrábě.
  • Chystáte se pořídit dětem trampolínu? Kupujte pouze trampolínu s ochrannou sítí.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑