Využijte obytnou plochu dřevostavby efektivně

+ Přidat inzerát

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Vydáno: 20.08.2018

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční dostupností. Mohou vám připadat jako ideální, vysněné bydlení. Nemají ale přeci jen nějakou vadu na kráse? Kostlivce schovaného ve skříni, v komoře, na půdě, nebo že by ve špajzu? 

Zatím se žádný neobjevil. I když má dřevostavba těchto úložných prostorů mnoho. A právě úložnými prostory se budeme v následujících řádcích zabývat. Pamatujete si na své strašidelné zážitky z dětství, kdy vás babička poslala do sklepa pro brambory? Ten pocit, kdy všude kolem vás byla tma, zatuchlý vzduch, pavučiny a kupa starých věcí.

V dřevostavbách sklepy většinou nejsou, proto se děti nemusí bát žádných strašidel, a nemusí po cestě do sklepa prokazovat svou odvahu. Co ale se všemi věcmi, které potřebujete schovat? Po létě lehátka, zahradní stolek s židlemi, po zimě zase lyžařské vybavení?


Zjistěte, jak jsou vyřešeny úložné prostory v jednotlivých dřevostavbách z našeho katalogu.

Prohlédnout si katalog

Půda v bungalovu hravě nahradí sklep

Bungalov Largo 147Ano, i jednopodlažní bungalov skutečně může mít půdu. Moderní bungalovy jsou ideální variantou bydlení pro rozlehlejší pozemky. Bungalovy přímo vybízí pro vybudování pochozí půdy. Na půdě potom můžete uskladnit sezónní výbavu, staré oblečení a různé nepotřebné harampádí. Navíc na půdě nehrozí vznik vlhkosti a plísní.

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Potom byste měli vědět o zajímavé výhodě dřevostavby. Dřevostavba nabízí více užitné plochy než zděný dům o stejné rozloze. Obvodové zdi dřevostavby jsou užší než cihlové, což vám oproti klasickému zděnému domu vykouzlí až 20 % místa navíc.

Vestavěný nábytek v dřevostavbě SEVERUS

Vzdušné, moderní bydlení

Trendy v bydlení si v současnosti žádají vzdušnost a rozlehlost. Místo klasických skříní vsaďte na skříně vestavěné, které vám ušetří spoustu prostoru a stanou se luxusním doplňkem interiéru.

Potrpíte si na originální a precizní provedení nábytku? Navrhněte si svůj vlastní nábytek na míru, který bude vyhovovat přesně vašim potřebám. Fantazii se meze nekladou, můžete využít kromě dřeva také skla, zrcadla a různé kovové prvky. S návrhem vlastního nábytku vám poradí architekt, který vyladí případné nedostatky a dovede váš originální nábytek k dokonalosti.

A co patrové domy?

Komora pod schody v dřevostavbě Kubis 632

 

Na rozdíl od bungalovů, v patrových domech je významným prvkem schodiště. Pod ním se totiž obvykle budují komory se zkoseným stropem. Komory poskytují dostatek úložných prostor pro všechny věci, které nechcete mít stále na očích.

Pokud se ale rozhodnete pro vzdušné schodiště, nezoufejte. Dá se pod něj totiž zabudovat vestavěná skříň, díky které efektivně využijete každý kousíček z prostoru vašeho nového bydlení.

Autor: Lucie Nádeníková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Skvělý materiál pro stavbu? Je to dřevo!

Lucie Nádeníková | 11.06.2018

Skvělý materiál pro stavbu? Je to dřevo!

Lidé se opět začínají vracet ke svým kořenům a také k přírodě. Logicky s tím…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑