Schodiště v dřevostavbě podle vašich představ

+ Přidat inzerát

Schodiště v dřevostavbě podle vašich představ

Vydáno: 05.02.2019

Pokud plánujete stavbu bungalovu, jako je například Largo od RD Rýmařov, schodiště vůbec nemusíte řešit. Jestli jste si ale vysnili patrový dům, schodiště bude jeho nedílnou součástí. Nejedná se jenom o obyčejný spojovací prvek mezi poschodími. Musí být perfektně promyšlené, aby plnilo svůj účel, zabíralo co nejméně místa a zároveň bylo hezké na pohled. Schodiště se totiž rázem stane dominantou interiéru. V RD Rýmařov to moc dobře víme, a tak při navrhování dbáme na ty nejmenší detaily. Respektujeme vnitřní dispozice stavby, chod domu i přání budoucích majitelů.

Instalace schodiště do dřevostavby

Jaká schodiště najdete v rýmařovských dřevostavbách

Nemáme nic jako univerzální schodiště. Kasard (naše výrobní středisko interiérových dveří a schodů) ho vždy navrhuje do konkrétního domu podle vnitřních dispozic. Projektování schodiště není rozhodně jednoduchá věc. Dřevostavba má však velkou výhodu v tom, že nemusíme řešit jednotlivé šáry (vodorovné řady cihel).

Projektant řeší hlavně bezpečnost, statiku a pohodlnost užívání schodiště. Jako investor ale můžete vybírat z několika typů schodišť samonosné přímé, lomené, s podestou, s podstupnicemi, zadlabané, sedlové a z dalších individuálních variant. V rýmařovských dřevostavbách najdete vždy schodiště z masivní bukové spárovky. Ta vzniká rozřezáním dřevěných fošen na hranoly a jejich slepení, čímž se předchází nežádoucímu pnutí a schody jsou díky tomu pevnější a bezpečnější.

Nové schodiště Přizpůsobte si schodiště k obrazu svému

Vás bude, jako majitele, nejvíce zajímat design schodiště. Můžete ho do značné míry ovlivnit – vyberete si odstín dřeva a zábradlí (dřevěné, kovové, skleněné).

V každé typové řadě najdete trochu jiné provedení schodiště – například řady domů NOVADIMENZE se vyznačují volností v umístění schodiště díky své konstrukci krovu. Zejména domy DIMENZE vás zaujmou svou impozantní galerií. Otevřené schodiště dokáže prosvětlit celý interiér, dodat mu na lehkosti a vzdušnosti.

Naše domy jsou velmi variabilní a dokáže se téměř vždy přizpůsobit vašim požadavkům. Protože stavíme domy na klíč, jediná starost spojená se schodištěm pro vás je výběr odstínu dřeva a zábradlí. O všechno ostatní se postaráme my.

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

Skvělý materiál pro stavbu? Je to dřevo!

Lucie Nádeníková | 11.06.2018

Skvělý materiál pro stavbu? Je to dřevo!

Lidé se opět začínají vracet ke svým kořenům a také k přírodě. Logicky s tím…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑