WPC terasy. Krásné, a přitom praktické.

+ Přidat inzerát

WPC terasy. Krásné, a přitom praktické.

Vydáno: 30.09.2014

Kdo by nemiloval odpočinek na prosluněné terase a letní grilování s přáteli. Ať už se chystáte na budování nové terasy nebo uvažujete o rekonstrukci té staré, rozhodně byste měli zvážit použití moderní WPC terasové dlažby.

Terasu vnímáme jako odpočinkové místo, přechod mezi interiérem a venkem. Poskytuje nám ochranu před větrem a deštěm, ale zároveň nám dovoluje nachytat sluneční paprsky. Zkrátka ideální místo pro relax. Rodinné domy se bez terasy neobejdou a byty se ji snaží suplovat alespoň útulně zařízenou lodžií nebo balkonem.

Na podlahu terasy jsou kladeny obrovské nároky. V zimě čelí krutým mrazům, v létě přímým slunečním paprsků, do toho se přidá vítr a déšť. Grilovací večery terase na kráse nepřidávají - sem přece jenom upadne kousek masa nebo omáčky a na podlaze pak zůstává flek. Terasa se také často stává útočištěm domácích mazlíčků. Všechny tyto jevy se postupem času projeví na stavu terasy. Proto je nutné volit kvalitní, odolné a moderní materiály jako je WPC neboli Wood Plastic Composit.

Terasová dlažba

Materiál WPC si pro své vlastnosti brzo získal celý svět

Přichází k nám z Ameriky a kombinuje v sobě výhody dřeva a moderních syntetických materiálů. Je krásné jako dřevo, ale odolné jako plast. WPC terasy se neštěpí, nesesychají, nebobtnají a snadno se montují. A z čeho jsou vlastně vyrobeny? Ze smrkových pilin a polymeru přibližně v poměru 6:4. Každá složka má v dřevoplastovém materiálu své opodstatnění a zastupuje určitě vlastnosti.

  • Polymer propůjčuje materiálu odolnost proti vlhkosti, plísním, houbám a dalším dřevokazným škůdcům, vysokým teplotám, slané i chlorované vodě (proto jsou WPC dlaždice vhodné i kolem bazénů) a dokonce i ochranu proti kyselým dešťům.
  • Piliny dodávají WPC vzhled dřeva i vůni, odolnost proti UV záření, pevnost, nosnost a povrch příjemný na dotek.

Ve WPC terasové dlažbě nejsou obsaženy toxické látky, materiál si přesto zachovává svou stálou barvu.

WPC terasy kolem bazénu

Grilování bez mastných fleků

Jak jsme již naznačili, WPC je vhodné na terasy také pro svou odolnost vůči mastnotě. Jakmile vám kápne BBQ omáčka nebo spadne kousek masa na betonovou podlahu, mastného fleku se už nezbavíte. Podobně je tomu u nesprávně ošetřené dřevěné podlahy. Zatímco kompozitní materiály tyto látky odpuzují. Jejich údržba je velmi snadná, stačí terasu setřít čistou vodou bez užití saponátu.

A snadná údržba samozřejmě nepatří mezi jediné výhody terasové dlažby. Jistě oceníte také příjemně teplý povrch (nikoliv rozpálený), po kterém můžete i v létě chodit bosí. Nezávislé testy totiž potvrdily, že spojení kvalitní dřevní hmoty a polymery má svoje opodstatnění i v tomto případě. Dřevo funguje jako izolant a polymer se tolik nerozpaluje jako levný a obyčejný plast. I přesto vám ale doporučujeme vybírat světlejší barvy terasy (pokud není zastíněná), aby se v létě tolik nerozpalovala.

Jak na snadnou pokládku WPC terasy

Je to vlastně skládačka. WPC terasu si dokáže položit každý šikovný kutil. Prohlédněte si ukázková videa, která vám poslouží jako návod při montáži WPC terasy.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑