Vyberte dětem ty nejkvalitnější hračky

+ Přidat inzerát

Vyberte dětem ty nejkvalitnější hračky

Vydáno: 17.04.2014

Hračky jsou pro děti nesmírně důležité. Vedou k rozvíjení fantazie, učenlivosti, hrají významnou roli v začlenění dítěte do skupiny a v komunikaci. Při nákupu hraček však musíme brát v potaz, že hračky někdy mohou ubližovat, aniž bychom to pozorovali.

Jak se vyznat v nepřeberném množství hraček v obchodech? Při výběru bychom měli samozřejmě brát v potaz věk dítěte a účel, za kterým hračku pořizujeme. Chceme, aby se dítě hrou něco naučilo? Bude hračka venku na pískovišti? Na obalu hračky je výrobcem uveden věk dítěte, pro který je vhodná. Dobrým ukazatelem je také cena. U těch nejlevnějších hraček můžete předpokládat, že budou vyrobeny z nekvalitních či dokonce zdravotně závadných materiálů. Každý produkt, který je testován a je v souladu s bezpečnostními normami má označení CE.

Hračky leckdy dokáží ohromit i dospělé. Věděli jste ale, že o příliš dokonalou hračku s nejmenšími detaily ztratí dítě brzy zájem? Neposkytuje mu totiž dostatek prostoru pro jeho fantazii.

Dbejte na bezpečí dětí

Hračky pro batolata by měly být vždy omyvatelné nebo pratelné. Jen tak zajistit, že bude z hlediska hygienického vše v pořádku. Nesmějí obsahovat žádné drobné části, které by se od hračky mohly oddělit, ostré hrany představují nebezpečí, že by se dítě mohlo poranit. Představte si, že stojíte před regálem s dřevěnými a s plastovými hračkami. Ke kterému půjdete? Vaše kroky by měly směřovat k hračkám z přírodních materiálů, které jsou ošetřené zdravotně nezávadným netoxickým nátěrem. Ze dřeva mohou být i hračky pro děti na zahradu. Na pískoviště ale mnohdy postačí plastové hračky, dítě s nimi není tolik v kontaktu.

Dětským domečkem na zahradu uděláte dětem radost.

Vybíráme hračky podle věku:

  • Pro děti do 7 měsíců jsou vhodná různá chrastítka, která nelze rozebrat, různé závěsné hračky nad postýlkou, které nutí miminko natahovat ručičky a trénovat úchop. Dítě zabaví také míčky, kostky nebo panenky. Radost mu dělají předměty, které po zmáčknutí vytvoří zvuk. Dítě často hází hračky na zem - ne proto, že by je nechtělo, ale protože je baví sledovat, jak hračka padá.
  • Dětem do 12 měsíců můžete koupit omyvatelné knížky s velkými obrázky, má rádo také hračky, které se pohybují po velkých kolečkách. Jemnou motoriku rozvíjí také barevné kontejnery s otvory, do nichž dítě strká kostky různých tvarů.
  • V batolecím věku dítě miluje různá odstrkovadla, skládačky, velké puzzle a předměty, které se vyskytují ve "světě dospělých" - tedy nářadí nebo například nádobí. Můžete mu koupit první pastelky a jednoduché hudební nástroje.
  • Když dítě nastoupí do školky, má nejvíce zájem o kolektivní hry, při kterých si hledá kamarády. Zabaví se při hře domino, pexeso nebo dětskými společenskými hry. Nejšťastnější ale bude, když mu budete věnovat svůj čas vy.

Vytvořte dítěti venkovní prostor, kde si může bez obav hrát. Francouzské dveře na terasu propojí zahradu s domovem a vytvoří tak ideální prostředí pro dítě.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑