Vrže vám postel? Oprava není žádná věda!

+ Přidat inzerát

Vrže vám postel? Oprava není žádná věda!

Vydáno: 04.03.2015

Ruší vás ze spaní nepříjemné vrzání postele? V 99 % není příčinou samotná postel, ale nedotažené spoje a styčné plochy. Opravte je jednoduše, rychle a levně!

U sestavené postele počkejte pár dní, až si „sedne"

Někteří lidé se schválně vyhýbají například kovovým postelím a raději si pořídí celočalouněné. Důvodem je prý vrzání, kterému se nevyhnete ani u špičkových, moderních postelí. Opak je ale pravdou. Každá postel může časem vrzat. A proto jakmile si přivezete domů novou ložnicovou sestavu, pečlivě ji sestavte a sešroubujte podle návodu, a potom počkejte několik dní, abyste spoje dotáhli (někteří výrobci doporučují počkat až 1 měsíc). To je nejlepší způsob, jak se vrzání vyhnout. A pokud se přesto po čase vrzání opět objeví, stačí odhalit jeho příčinu a postel znovu opravit.

Dřevěný nábytek vrže nejčastěji v zimě, kdy se méně větrá, více topí a v místnosti je větší vlhkost, díky které postel „pracuje".

Ložnicové sestavy

Odhalte místo, kde postel vrže

Najít místo, odkud se vrzání ozývá, zvládne každý. Stačí vám k tomu ticho. Pak jen s postelí několikrát zahýbejte a zatlačte na ni střídavě v jednotlivých rozích, dokud neodhalíte pravou příčinu nepříjemných zvuků. Důležité je přitom odstranit z postele rošty, a teprve potom, když se žádné zvuky neozvou, zkusit rošty umístit zpátky. Možná jsou právě ty příčinou vrzání.

Máme problémy se spaním? Zkuste zdravotní polštáře na krční páteř.

Pozor na rošt!

Než ale obviníte samotný rošt, doporučujeme vám podívat se na zoubek ještě dřevěným hranolům, na kterých rošt leží. Někdy bývají právě ty příčinou vrzání. Když jsou například uvolněné a rošt na nich neleží zcela rovně. Pokud je ale zcela jistě problém v samotném roštu, pak se zaměřte na spoje, kde se dřevo dotýká (předpokládáme, že máte klasický, dřevěný laťkový rošt). Tyto spoje pak doporučujeme oddělit a podložit jeden po druhém například kouskem látky.

Jak odstranit vrzání levně a rychle

A nyní už se dostáváme k jádru pudla, neboli k tomu, jak odstranit vrzání. Rošt tedy můžeme vyřešit kouskem textilie, kterou vložíte do míst, kde se dotýká dřevo na dřevo. A stejně můžete použít například kousek molitanové lepicí pásky, nebo filcové podložky jaké se používají na podložení nábytku. S nimi můžete mimochodem vyřešit i vrzající spoje na samotné posteli.

Vrzající postel lze také opravit jednoduše a levně s pomocí mýdla. Stačí s ním namazat styčné plochy. Mýdlo je ovšem pouze dočasné řešení. Lépe vám poslouží olej ve spreji nebo vosk. Tak to zkuste. Držíme palce!

V každé správné posteli má být zdravotní polštář na krční páteř

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑