Víte, jak věšet obrazy? Zjistěte všechny možnosti

+ Přidat inzerát

Víte, jak věšet obrazy? Zjistěte všechny možnosti

Vydáno: 02.09.2014

Jakkoliv by se mohlo zdát věšení obrazů jednoduché, ve skutečnosti to má svá pravidla. Pokud tedy nejste vyznavačem chaosu a dáte přednost designovým stěnám, jaké vídáte v katalozích a časopisech o bydlení, pak se s těmi pravidly seznamte v našem dnešním článku.

Základ je udržet linii

Pověsit obrazy není jen tak. Pro dokonalý efekt je třeba dodržet pár zásad. A ideálně si svou „obrazovou stěnu“ navrhnout i nanečisto. Stačí jen uspořádat obrázky na stole nebo na podlaze. Vyzkoušet přitom můžete několik možností, dokud nenajdete tu nejvhodnější, která se pro dané místo a dané obrazy nejvíce hodí.

1. Možnost – zarovnejte obrazy k hornímu okraji dveří

Obrazy se vždy nějakým způsobem zarovnávají. K nábytku, k hornímu okraji dveří, stěně, schodům apod. Přestože je potom vystavíte „cik cak“ a použijete zároveň různě velké rámečky, celkový dojem bude hrát do noty. Tak jako například v prvním případě, kdy budeme zarovnávat obrazy s dveřmi do dalších místností nebo třeba s dveřmi na terasu. Jak je libo.

Nedělejte stejné mezery mezi rámečky. V opačném případě bude stěna působit příliš upjatě.

Uspořádejte obrázky k dveřím na terasu, podél komody apod.

2. Možnost – zarovnejte obrazy podle nábytku

Kromě horní linky dveří můžete obrazy zarovnat i zdola. Například podle komody, knihovny nebo příborníku. Nejprve si přitom stanovte, kolik centimetrů od nábytku chcete mít první rámy a tuto „hranici“ potom dodržujte. Přičemž u tohoto způsobu věšení obrazů lze docílit různých efektů. Například, když pověsíte obrazy do podoby dlouhého obdélníku, tedy více do šířky než do výšky – tím stěnu opticky zvětšíte do stran a snížíte stropy.

3. Možnost – zarovnejte obrazy podél schodiště

Velmi efektní je pověsit obrazy nad interiérové schody. A to stupňovitě, přesně jak stoupá nebo klesá vaše schodiště. Abyste dosáhli pravidelnosti, dejte si tedy záležet na přesném vymezení rozestupů mezi rámy, jak na výšku, tak na šířku. Vaše schodiště, kam se většinou jiná dekorace nevejde, tím krásně zútulníte a ozvláštníte.

Obrázky nad interiérovými schody

4. Možnost – uspořádejte obrazy do geometrického tvaru

Ať žije symetrie. Tak by se dala nazvat poslední zmiňovaný způsob věšení obrázků. Tato varianta se hodí zvláště do ložnice, kde bude působit uklidňujícím, spořádaným dojmem. Zkrátka žádný chaos. Když se ale řekne symetrie, nemusí to být zrovna čtverec nebo jiný úhelník. Obrazy můžete poskládat i do jakési spirály, takže se bude zdát, jako když se točí kolem jednoho středu.

Vaší fantazii se každopádně meze nekladou. Zkuste si to a vyhrajte si, dokud nebudete spokojení!

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑