Vchodové dveře, nová tvář vašeho domu

+ Přidat inzerát

Vchodové dveře, nová tvář vašeho domu

Vydáno: 16.04.2015

Vchodové dveře, to je vlastně taková brána do vašeho vlastního světa. Měla by vás dostatečně reprezentovat, nebýt nudná, ale přitom funkční. Skloubit tyto dva základní požadavky je často velmi obtížné a většina z nás se bez odborné rady prostě neobejde.

Čemu věnovat pozornost při výběru vchodových dveří a jak z vchodu do domu udělat příjemné a zajímavé místo, které zaujme i kolemjdoucí? Začínáme u toho nejzákladnějšího – u vchodových dveří do domu. Vždy se snažíme, aby byly totožné nebo alespoň co nejvíce ladily k oknům v celém domě. U dveří hledíme jak na design, tak na funkčnost. Chceme, aby byly bezpečné, dlouho vydržely, bezproblémově fungovaly a zároveň dobře vypadaly.

Nebojte se doplnit prostor kolem vchodových dveří barevnými květináči.

První kritérium - materiál

Mezi ověřenou klasiku patří samozřejmě masivní dveře opatřené kvalitní povrchovou úpravou. Ale pozor, i ty mají svoji malou nevýhodu, a to, že pracují (sesychají). Je nutné o ně pravidelně pečovat, leštit je, lakovat a jednou za pár let je přebrousit. Za krásu i kvalitu si samozřejmě připlatíte a dřevěné dveře vás tak vyjdou docela draho.

Dobrou alternativou dřevěných dveří jsou vchodové plastové dveře, které dnes pořídíte téměř v jakémkoliv dekoru a perfektně se vám tak hodí i k ostatním prvkům na domě nebo kolem domu. Mohou být k nerozeznání od těch dřevěných, nebo naopak v moderním hliníkovém stylu všech odstínů RAL.

Jestliže chcete dveře bezpečnostní, doporučujeme ocelové vchodové dveře, které zároveň splňují vysoké požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci.

Jak upravit zápraží

Do trvalek zasaďte i barevné letničky.Chceme-li vchod do domu vyšperkovat a dodat mu styl, věnujme pozornost také zápraží (= prostor před vstupními dveřmi a pod okny). Vyvarujte se kýčovitým soškám, postavičkám, pítkům pro ptáčky a různým sběratelským předmětům alá venkov. Vsaďte na jednoduchost a květiny. Zvolíte-li například vřesy, dřeviny a trvalky, budete mít celoročně pěkný vchod. Na jaře oživte vchod letničkami - petrklíči, maceškami nebo muškáty, které v létě krásně vykvetou. Květináče a truhlíky osazujte tak, aby kvetly v každém ročním období.

Květináče volte plastové, které bez problému vydrží i mrazy, sádrové, keramické nebo kamenné. Na dno květináče nasypte keramzit, štěrk nebo drobné kamínky, které zajistí správný odvod vody. Rostliny pak zasaďte do koupeného substrátu.


Podobnou úlohu jako prostor před domem, má i předsíň. Pokud nechcete, aby působila neuspořádaným dojmem a plně splňovala všechny náležitosti, co má, je nutné zvolit vhodný nábytek do předsíně. Doporučujeme nechat si vyrobit vestavěné skříně na míru, které budou dekorem ladit buď k ostatnímu nábytku v bytě, nebo alespoň ke vchodovým dveřím.


Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑