Trendy v koupelnovém vybavení. Co nejvíce frčí?

+ Přidat inzerát

Trendy v koupelnovém vybavení. Co nejvíce frčí?

Vydáno: 11.11.2014

Od koupele vyžadujeme především komfort a relax. Přijde nám ale vhod i rychlá sprcha, kdy nemáme na dlouhé a zbytečné napouštění vany čas. A co říkají nejžhavější trendy?

Dříve to bylo jednoduché - každý byt měl typické jádro, které bylo pro všechny stejné. V bytovém jádru byla většinou sprcha, umyvadlo, toaleta a pračka. A stejně nedalo se tam otočit. Každé spláchnutí bylo slyšet, voda ze sprchy bubnovala až u sousedů. Dnes má už jen málo bytů jádro v původním stavu, většina přistupuje k rekonstrukci. Chceme hlavně pohodlí. Koupelna je pro nás i oázou odpočinku, nikoliv jen místo pro každodenní hygienu.

Moderní koupelna s vanovou zástěnou.

Volíme lepší materiály

Uvažujete o nové vaně? Pak se vaše zraky určitě stočí k akrylátovým vanám prvotřídní kvality. Akrylát je moderní materiál, který se používá k výrobě van a sprchových vaniček. Je snadno tvarovatelný, dobře odolný vůči chemii, hůř se špiní a na dotek je teplý. Přizpůsobí se totiž okolní teplotě. Se studenou plechovou vanou se proto můžete navždy rozloučit. Dalším kvalitním a poměrně častým materiálem při výrobě van je litý mramor s dlouhou životností a vysokou odolností. Litý mramor lze také barevně tónovat, což je pro moderní koupelnu určitě plus.

Doporučujeme vám akrylátové vany od výrobce ROLTECHNIK, který se řadí mezi 5 nejoblíbenějších výrobců koupelnového vybavení v ČR.

Ve vaně chceme především relaxovat.

U sprchy si můžeme dovolit téměř všechno

Mnoho lidí z panelákových koupelen na sprchování zanevřelo. To se ale ještě nesprchovali v moderním sprchovém koutu. Při rekonstrukci panelákového jádra je nutné využít kvalitní sprchovou vaničku (u bytového jádra nelze montovat sprchovou zástěnu rovnou na dlažbu). Vybíráte nejen z materiálů - plechové, akrylátové, z litého mramoru, ale také podle způsobu montáže - samonosnou vaničku, nebo vaničku na obezdění.

Mezi klasiku patří čtvrtkruhový sprchový kout s posuvnými dveřmi. V moderní koupelně by ale neměl chybět čtvercový/obdélníkový kout s otočnými dveřmi a transparentním bezpečnostním sklem. Zkrátka opravdová nádhera.

Moderní koupelna s pohodlnou prostornou vanou. Sprchový box s hydromasážními tryskami.

Relax jako v lázních

Hydromasážní trysky vás vynesou na vrchol blaha. Můžete je mít ve vaně, sprchovém koutu v podobě hydromasážního panelu nebo zabudované ve sprchovém boxu. Vířivka má skvělé účinky na vaše tělo - prokrvuje kůži, masíruje svaly a podporuje lymfatický systém.

Že nemáte sprchu? Nevadí. Pořiďte si moderní vanovou zástěnu a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Díky vanové zástěně vám při sprchování neunikne ani kapka vody na zem.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑