Topná sezóna je tady. Jak nejvíce ušetřit a využít teplo na maximum?

+ Přidat inzerát

Topná sezóna je tady

Vydáno: 02.11.2015

Topná sezóna je v plném proudu, a tak začínáme řešit, jak co nejefektivněji využít drahocenné teplo. Kdo má krb nebo krbová kamna, určitě si už přitápí. Pokud nemáte teplo z krbu rozvedené do celého bytu, máme pro vás záchranu.

Je škoda nevyužívat teplo z krbu, nemyslíte? Můžete tak ušetřit tisíce korun za vytápění. Napojení rozvodů přitom nemusí být nic složitého a nákladného.

Jak funguje rozvod teplého vzduchu od kamen

Rozvody teplého vzduchu můžete instalovat jak v nízkopodlažním domě, tak v domě patrovém. Jestliže zvolíte samotížný systém, teplý vzduch bude přirozeně stoupat od krbu vzhůru do místností (je tedy vhodný do podkroví a patra).

Součástí nuceného systému je krbový ventilátor, který automaticky sepne, jakmile vzduch dosáhne nastavené teploty (0-90 °C). Takový ventilátor zvládne rozvést teplo i do dlouhého potrubí a perfektně tak vytopit všechny místnosti.

Krbové ventilátory z e-vetrani.cz jsou tiché, a tak vás v místnostech s rozvody neobtěžuje hluk. Abyste zamezili přenosu jemných prachových částic potrubím, doporučujeme do hlavního rozvodu umístit filtr pro zachycení nečistot.

Objevte inteligentní ventilátory pro svou domácnost

Ale co když nechcete řešit žádné rozvody do ostatních místností? Využijte moderní plně automatický ventilátor Fresh Intellivent Celsius. Je určený pro přenos vzduchu z teplejších do chladnějších místností. Sami si nastavíte teplotu, při které se ventilátor spustí, a rychlost. Ventilátor je zároveň designový, a tak se za něj nemusíte v interiéru stydět!

Pokud potřebujete vytápět jednu vzdálenější místnost, dílnu, garáž nebo třeba sklad, využijte přenosné topidlo. Moderní zařízení předává teplo do místnosti konvencí - ohřívá tedy vzduch pouze ve vytápěné místnosti. Topidlo nevydává žádný zápach, tak jako některé druhy přímotopů, nespotřebovává vzduch a je naprosto bezpečné.

Nezapomínejte větrat

Ani v zimě nesmíte zapomínat pravidelně větrat. Větrání okny je ale neefektivní, a tak vám doporučujeme pořídit si kvalitní větrací jednotku. Pokud nemáte sušičku, tak v zimě doma často sušíte prádlo a vlhkost v místnosti rychle stoupá. Vyvarujte se vzniku plísní používáním odvlhčovače. Nejenže odstraní vlhkost ze vzduchu, ale dokáže i rychleji vysušit prádlo.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑