Snadné zabezpečení objektu před požárem

+ Přidat inzerát

Snadné zabezpečení objektu před požárem

Vydáno: 25.09.2015

Zavedení celé řady bezpečnostních opatření je u velkých administrativních budov a výrobních hal běžně vyžadováno. Je možné, mimo detektory kouře a hasicí přístroje, použít některé z těchto opatření i v bytě či domě? To se dozvíte v našem článku.

Hasicí přístroje jsou nutnou součástí každého domu. Bydlíte-li v bytě, musí družstvo, město, či správce pověřený společenstvím vlastníků zpřístupnit na každém patře domu alespoň jeden funkční přístroj. Jejich funkčnost je ze zákona kontrolována pomocí revizí, a to každý rok.

Hlásiče neboli detektory kouře si také nalezly cestu do bezpečnostního systému domácností, i když větší oblibě se těší spíše v zahraničí. Zachránily už ale nespočet lidských životů, tudíž by na ně české domácnosti určitě neměly zanevřít.

Zvyšte úroveň zabezpečení u vás doma

Velice efektivním řešením je pořídit si požární dveře. Myslíte si, že je to zbytečné? Vyvedeme vás z omylu. Požární dveře nejsou výsadou pouze rozsáhlých objektů. Najdou uplatnění také v budovách, kde není velká koncentrace lidí. Funkcí požárních dveří je zejména zabránit dalšímu šíření ohně. To znamená, že pokud někde vznikne požár, nedostane se skrze dveře dál.
Požární dveře lze rozdělit do třech skupin, které disponují:

  • odolností EW – zabraňuje šíření plamenů,
  • odolností EI – brání šíření plamenů a zároveň tepelného toku,
  • odolností S – nepropustí kouř, a to ani studený.

Základní stupnice požární odolnosti jsou určeny ČS normami od 15 po 180 minut.

Důležitý je vzhled

Víme, že nové dveře musí nejen splňovat vaše požadavky, ale také dobře vypadat. Požární dveře se vyrábí ocelové a dřevěné, jestliže preferujete přírodní materiály, vyberete si mezi nimi i vy. Design dveřního křídla si určíte sami – zvolit si můžete mezi dveřmi plnými, prosklenými, kazetovými nebo hladkými. Povrchová úprava materiálu je pak masivní dřevo, dýha, nástřik atp. Celá výroba je na zakázku, tudíž si můžete nechat udělat dveře atypických a nestandardních rozměrů, nebo dokonce historickou repliku.

Bezpečný domov jako priorita

Dáváte-li velký důraz na ochranu vaší rodiny a majetku, jistě se vám bude hodit pár dalších rad. Nejenom požár může být nebezpečný. Existuje spousta dalších faktorů, které ovlivňují zdravý a bezpečný život ve vašem domově. Následující četbu ocení hlavně ti, kteří vlastní balkon.
Balkonové zábradlí plní hned dvě funkce – bezpečnostní a dekorativní. Navrhnout si jej můžete sami nebo nechat vše na odbornících, kteří se na to specializují.  V obou případech si můžete být jisti vysoce kvalitním a rychlým zpracováním. Výběr materiálu je široký – zábradlí vám zhotoví z nerezu, ocele, dřeva nebo skla, záleží pouze na vašem přání.

Autor: Lenka Hloušková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑