Rychlokurz v zařizování obývacího pokoje

+ Přidat inzerát

Rychlokurz v zařizování obývacího pokoje

Vydáno: 02.01.2014

Obývací pokoj, to není jen sezení a televize. Každá rodina má jiné potřeby a představy, a těm je třeba uzpůsobit vybavení. Stejně tak se musíte přizpůsobit, pokud máte obývák spojený s kuchyní. Tady platí jiná pravidla při zařizování, které vám rádi prozradíme.

Začněte pěkně od podlahy

Jakýkoliv prostor je třeba řešit od podlahy. Tu nekupujete každý den, takže se na ní nevyplatí šetřit. Podlaha navíc dotváří celkový dojem a obraz vaší domácnosti. Měla by být tudíž nejen kvalitní, ale také s nadčasovým, decentním tónem, ke kterému doladíte všechen nábytek a doplňky. Díky vhodné podlaze vám další zařizování půjde mnohem snadněji a také si budete moci dovolit čas od času proměnit dekorace podle nálady. Když naopak zvolíte designovou a příliš výraznou podlahu, jakékoliv úpravy vašeho domu nebudou snadné. A totéž platí o podlaze z nekvalitních materiálů, jejíž výměnu byste za pár let proklínali.

Výběr podlahy můžete nechat na designérech. Jejich profesionální rady jsou nad zlato!

Před samotnou pokládkou podlahy zvažte také topení. Což takhle podlahové vytápění? Není nic příjemnějšího než teplo od nohou, které zapůsobí na vás i vaše hosty. Budete se cítit útulně, bezpečně, jako u maminky. Nejen proto se rozšířilo teplovodní podlahové vytápění také ve firemních prostorech.

Sektorový nábytek do obýváku

Jak na otevřený prostor

Pokud je obývák propojený s kuchyní, nejprve byste věnovat pozornost kuchyni ...a hlavně výběru vhodného jídelního stolu. Stůl a židle kolem něho zabírají hodně místa. Pro dokonalé pohodlí musíte u každé židle počítat s minimálně 70 cm prostoru navíc. Díky tomu může váš stůl zabrat mnohem více místa na šířku, než na délku. Teprve až budete mít v tomto ohledu jistotu, můžete postoupit k zařizování obývacího prostoru.

V obývacím pokoji nezapomeňte hlavně na knihovnu. Knihy totiž dělají byt příjemnější a moderní obývák bez knížek, to je jako tělo bez duše. Dobrým řešením je například sektorový nábytek do obýváku. Ten si můžete sestavit z jakýchkoliv kousků, které spolu dohromady ladí - barvou, dřevem a dalšími prvky a detaily. Často v nich bývá právě knihovna, a dále TV stolek, komoda, různé police, konferenční stolek atd.

Sektorový nábytek do obýváku

Vybíráme sedací soupravu

Jakmile budete znát velikost prostoru k obývání, přistupte k výběru sedačky. Víte, jakou byste si přáli? Máte rádi pohodlí? Kdo by také neměl! To však neznamená, že byste měli být při výběru sedací soupravy konzervativní. Naopak, popusťte uzdu své fantazii! A myslete přitom například i na to, že vůbec nevadí, když sedačka není stejná jako křeslo. Místo něho si můžete pořídit pohodlný ušák, který vás hřejivě obejme při vaší chvilce s knihou a šálkem dobré kávy.

Co se týče umístění pohovky, sedací soupravě by neměla vévodit pouze stěna s televizí naproti. Důležitý je také výhled! Příjemné je, pokud je z ní vidět například ven do zahrady. Jen si to představte! A teď už hurá do zařizování! Jistě už máte spoustu nápadů.

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑