Rozkládací pohovka pro každodenní spaní – atraktivní řešení do malých prostor!

+ Přidat inzerát

Rozkládací pohovka – atraktivní řešení do malých prostor!

Vydáno: 13.02.2015

Máte garsonku nebo malý byt, kde žije velký počet lidí, a toužíte po dostatečném prostoru pro spaní? Pořiďte si rozkládací pohovku pro každodenní spaní! Ušetříte místo, dobře se vyspíte a zajímavým prvkem doplníte interiér. Poradíme vám, jak správně vybrat a na co si dát při nákupu pozor.

Určitě nám dáte za pravdu, že kvalitní spánek je pro život každého z nás velmi důležitý. Pokud se člověk dobře nevyspí delší dobu, bývá podrážděný, nemá dostatek energie a je náchylnější k nemocem. Zdravý spánek jednoznačně zvyšuje úroveň života, a proto je důležité dbát na kvalitní lůžkoviny, matraci a postel. To platí i pro obyvatele malých bytů, kteří často řeší problém s nedostatkem prostoru provizorním řešením.

Dlouhodobé řešení

Dnes už neplatí, že spaní na gauči je považováno za nezdravé a nepohodlné. Moderní rozkládací pohovky pro každodenní spaní jsou uzpůsobeny tak, aby se na nich člověk po dobu několika let dobře vyspal a nevstával ráno rozlámaný. Splňují přísné hygienickéergonomické požadavky a jsou určeny jak pro spaní i sezení. Obrovskou výhodou pohovek je, že ušetří nemalé místo v bytě a plně nahradí postel s roštem a matrací.

Jak správně vybrat?

Při výběru pohovek pro každodenní spaní si dejte pozor na několik důležitých věcí.

  1. Oblíbenou a často poptávanou variantou je pohovka s úložným prostorem. Není ale příliš ideální. Raději oželte úložný prostor a dopřejte si takovou variantu, kdy se v úložném prostoru skrývá vlastní lůžko.

  2. Můžete narazit i na atraktivní variantu, kdy plocha na spaní je na rubové straně sedáku. Ten by se tedy měl skládat ze dvou matrací. Jednu pro sezení a zespodu druhou právě na spaní. Rozložení pohovky je potom provádí tak, že se sedák převrátí naruby.

Pokud jste si vybrali pohovku podle našich rad, nemusíte se bát, že by se vám špatně spalo. Teď už nezbývá nic jiného, než zvolit originální barvu nebo vzor, který ozvláštní a skvěle doplní váš interiér.

Konferenční stolek k pohovce

Možná si řeknete, jak souvisí konferenční stolek s pohovkou. Velmi úzce! Konferenční stolek zásadně vybírejte podle typu pohovky. Čím nižší je pohovka, tím nižší by měl zpravidla být i konferenční stolek. Je to praktické řešení, kdy nemusíte sahat nikam do výšky a ani se zbytečně natahovat. Konferenční stolek by měl samozřejmě s pohovkou ladit, stejně jako se zbytkem nábytku a místnosti.

Autor: Magda Frišová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑