Renovace plastových a dřevěných oken dodá oknům šťávu

+ Přidat inzerát

Renovace plastových a dřevěných oken

Vydáno: 28.10.2013

Domácnosti, které chtějí ušetřit na provozu domu či bytu si již dávno nechaly vyměnit okna. Většinou se setkáme s okny plastovými, která se prezentují jako bezúdržbová. Ale pokud chceme, aby nám vydržela co nejdéle a zachovala si své vlastnosti, musíme o ně pečovat.

Srovnáme-li údržbu plastových a dřevěných oken, plastová jednoznačně vyhrávají. Péče o ně je jednodušší a rychlejší. Ale dřevěná okna mají také svoje výhody. Ať už máte jakákoliv okna, je nutné pravidelně se o ně starat. Odvděčí se vám nejen atraktivním vzhledem, ale především si zachovají svoji funkčnost a vlastnosti, kvůli kterým jsme si je vlastně pořizovali.


Pro zajímavost: Pokud si pořizujete dřevěná okna s tím, že jsou bližší přírodě, není to tak úplně pravda. Plastová okna jsou 100% recyklovatelná. Materiál se zpracuje na granulát a lze ho použít až 7x. Která okna jsou tedy ekologičtější?


Když je nutná renovace oken

Přiznejme si, že výměna oken není zrovna levnou záležitostí. Starými okny táhne a jsou nevzhledná. Pokud chcete tuto situaci změnit, můžete si objednat renovaci oken. Ušetříte tak až 70 % nákladů. Do opravy oken se však nepouštějte sami, nechte ji na profesionálech. Zejména dřevěná okna potřebují po delší době užívání pravidelnou opravu a péči. Nejlepší variantou je rámy obrousit a nově přetřít speciální lazurou, která rám okna ochrání před plísněmi, hmyzem nebo vyblednutím barvy.

Pokud zlobí kování oken, nechte si ho od odborníka seřídit. A jak poznáte, že s kováním je něco v nepořádku? Otevírání okna by mělo jít lehce, plynule a tiše.

Před renovací dřevěných oken. Po opravě dřevěných oken.

Jak pečovat o plastová okna

Vyzkoušejte čistič plastových oken Vekanol pro snadnou údržbu okenních rámů.

Pravidelnou péčí můžete předejít opravě oken. Na plastová okna nikdy nepoužívejte čisticí prostředky s abrazivními částicemi (často tekutý čisticí písek), ani těmi nejjemnějšími. Mohly by rám okna nenávratně poškodit, poškrábat. Speciální výrobek na čištění plastových oken rámy rozjasní a vrátí jim originální barvu.

Postup kontroly oken

1. Pokud jste si pořídili nová okna, strhněte z nich ochranné pásky co nejdříve, nejpozději do 3 měsíců od montáže. Rámy oken musíte vyčistit jako první. Ulpívá na nich prachy a pyl, který se do rámu postupně zažírá.

2. Zkontrolujte kování, úchytky a krytky. Pokud se hýbou a jsou uvolněné, dotáhněte je. Čistěte je speciálním prostředkem podle druhu materiálu.

3. Zažloutnutí okenních rámů bohužel nevyčistíte. Jedná se o degeneraci materiálu. Pokud je to i váš případ, okna neváhejte reklamovat.

Víte, jak na údržbu oken?

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑