Rekuperace pro rodinný dům. Poradíme vám s výběrem

+ Přidat inzerát

Rekuperace pro rodinný dům. Poradíme vám s výběrem

Vydáno: 30.03.2016

Rekuperační jednotky už dávnou nejsou jenom v pasivních domech. Majitelé moderních novostaveb si dobře uvědomují, že větrání je velmi důležitou součástí domova. Spolehlivá rekuperace za vás větrání v domě obstará. Pravidelně a úsporně. Musíte ale správně vybírat. Doporučujeme například novou Venus 500.

Úspora za energie. Kvalitní vzduch. Zdravé mikroklima v bytě... Jedno mají společné - rekuperaci. Stačí si uvědomit, jak těžké je doma správně větrat. Každý ví, že nejnutnější je vyvětrat ráno, když se probudíme. Během noci totiž do vzduchu vydýchneme přes 1 litr vody. A ta jen tak sama nezmizí. Ráno je tedy potřeba otevřít okna dokořán ve všech místnostech zhruba na 5 minut, na jaře a na podzim minimálně na 10 minut. Otevřít okna tzv. na větračku je naprosto neúčinné. Větráte ráno poctivě? Stíháte to?

A tím „větrací" povinnosti nekončí. Abyste doma měli svěží vzduch, musíte větrat alespoň 3× denně, doporučujeme ale vícekrát. A to není vždycky jednoduché. Někdy zapomenete, někdy je vám zima a někdy se vám prostě nechce... určitě to znáte. Co byste řekli na to, že byste se o větrání vůbec nemuseli starat, a přesto doma dýchali zdravý svěží vzduch? To zní dobře, že?

Rekuperační jednotka nezapomíná a větrá vždy, když je potřeba

Pokud před sebou máte projekt svého budoucího domu, rozhodně na rekuperaci nezapomeňte. Poměrně jednoduše se dá ale rekuperace instalovat i dodatečně. Jak do bytů, tak do rodinných domů. Rekuperaci vybíráte vždy podle velikosti bytu. V tomto případě platí přímá úměra - čím je byt větší, tím výkonnější potřebujete rekuperaci.

Jakou jednotku pořídit do patrového rodinného domu o podlahové ploše 130 m2 a více? Zeptali jsme se odborníka z Multi-VAC, spol. s r.o.

„4-5 členná rodina potřebuje silnější rekuperační jednotku. A právě v tomto případě doporučuji novou rekuperační jednotku Venus 500, kterou jsme nově zařadili do nabídky našeho e-shopu. Výkonnější jednotka Venus 500 zajistí dostatečné větrání i při nižších otáčkách a tudíž nižší hlučnosti a spotřebě."

Podívejte se, jak funguje rekuperace Venus:

Rekuperační jednotku Venus 500 si nyní můžete pořídit s 20% slevou.

Rekuperace Venus 500 vyžaduje o něco více prostoru k instalaci a trochu jiné části některého příslušenství - přívodní a odvodní ohebné potrubí o průměru 250 mm a těsnou klapku se servopohonem. Dále je nutné za pomocí osových přechodů zredukovat potrubí 250 mm na 125 mm při napojení na rozváděcí boxy. U jednotky takové výkonnosti se už uvažuje s využitím všech osmi vývodů rozváděcího boxu. Zdvojením potrubí do některých místností snížíme hlučnost a zachováme účinnost.


Rekuperační jednotka by neměla v domácnosti chybět hned z několika důvodů. Nejedná se jenom o úsporu za vytápění (nedochází k tepelným ztrátám jako při větrání okny), ale také o pohodlí a zdravé mikroklima, které byste doma rozhodně měli mít, a to nejen kvůli dětem.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑