Prostorná kuchyně si zaslouží háv luxusu

+ Přidat inzerát

Prostorná kuchyně si zaslouží háv luxusu

Vydáno: 16.12.2015

Naprostá většina významných, ale  i zcela běžných rodinných událostí, se odehrává v kuchyni. Disponujete-li velkorysými prostory ve vašem domě či bytě a chcete si vybudovat kuchyni snů, určitě vás bude zajímat následující článek.

Myslete ve velkém

Vkusně zařízená kuchyně je vizitkou každé domácnosti. Nebojte se využít jejího potenciálu a investujte do její proměny - radost z nové kuchyně je prostě k nezaplacení. Pro utvoření toho správného noblesního dojmu je nutné dbát na několik věcí.

Začněte od podlahy

Výběr vhodné podlahové krytiny je dobré zvážit. Spolehnout se můžete ovšem na to, že je třeba zvolit kvalitní materiál. Klasickými krytinami, které se dodnes hojně v českých domácnostech využívají, jsou dlažba a PVC (linoleum). Je to logické - podlaha umístěná v kuchyni musí splňovat určité podmínky, jako je vysoká odolnost proti poškrábání, poškození, dlouhá životnost a měla by mít protiskluzové vlastnosti. Moderní variantou dlažbových podlah jsou velkoformátové dlažby.

Stále více oblíbené jsou pak podlahy z přírodních materiálů. Dřevěné podlahy jsou však více náchylné vůči drobným oděrkám a do korkových se snadno vsakují rozlité tekutiny. Opravdu kvalitní přírodní krytiny ale dokáží odolat většině malých domácích nehod a katastrof.

Linka...

...je nejvíce opotřebovávaným kusem nábytku. Pro opravdový požitek z luxusu vám doporučujeme najmout si renomovanou společnost, která se zabývá výstavbou kuchyní, a vybrat si materiály, ze kterého linku sestaví. Zapomeňte na notoricky známé skříňky z MDF materiálu. Luxusní vzhled jí dodá například dřevo nebo dýha (třešeň, dub, buk, exotické dřeviny). Dejte si čas také na výběr kování a volbu pojezdů skříněk či zásuvek.

U linky byste neměli zapomínat hlavně na pracovní desku. Velmi oblíbeným materiálem pro zhotovení pracovní desky je Corian. Corian má kompaktní povrch, je neporézní, nenasákavý a lehce tvarovatelný při vysokých teplotách. Naprostou lahůdkou jsou ale desky z přírodního či umělého kamene, skla a nerezové oceli.

Výkonné spotřebiče

Moderní vybavení je nedílnou součástí každé kuchyně v nadstandardním provedení. Elektroniku pořizujte u dobrých prodejců a nákup doporučujeme konzultovat s dodavatelem kuchyně. Můžete tak předejít mnoha komplikacím s instalací a následnou obsluhou spotřebičů. To platí zejména u vestavných spotřebičů, jako jsou trouby, sporáky, myčky nádobí, lednice, či mikrovlnné trouby. Dříve byly k dostání pouze jako volně stojící, dnes jsou však vestavné mikrovlnné trouby instalovány přímo nad či pod pečící trouby. Tím bude celá kuchyně kompaktnější a designově ucelenější.

Autor: Lenka Hloušková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑