Ozdobte své bydlení přírodním kamenem

+ Přidat inzerát

Ozdobte své bydlení přírodním kamenem

Vydáno: 17.10.2013

Buďte IN a zařiďte si bydlení podle nejnovějších trendů. V současnosti se v interiéru vsází na přírodní prvky, do nichž patří i obklady z přírodního kamene či kvalitní dlažba.

Dříve jsme kamenné obklady vídali pouze venku - na plotech, zídkách nebo domech. Přírodní kámen se ale více a více přesouvá do interiéru, kde tvoří velmi zajímavý a designový prvek. Kamenné obklady do interiéru mají hned několik výhod. Nejenže jsou originální a vytvoří váš domov útulnějším, ale je také praktický. Na jejich povrchu nejsou vidět nečistoty tak, jako na běžné malbě, a tak vám vydrží třeba celý život!

Kamenné obklady v interiéru? Buďte střídmí

Pískovcové obklady jsou do interiéru nejvhodnější.Přírodní kámen je sice nádherný, ale nesmí se to s ním přehánět. Pokud si ho tedy chcete pořídit do bytu, doporučujeme použít ho pouze na části stěn, například za televizi, postel, sedací soupravu nebo třeba kolem krbu. Volte spíše světlejší odstíny, které interiér opticky zvětší.

Do interiéru jsou ideální pískovcové obklady. Nejčastěji se prodávají v teplých barevných tónech, jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození. Nepoužívejte je ale v exteriérech.

Když dům dostane nový kabát

Do exteriérů použijte kvarcitové nebo břidlicové obklady. Kamenné obklady na fasádě jsou velmi efektní a dokážou zcela proměnit vzhled vašeho domu. Je ale nutné vhodně zvolit nejen materiál samotného obkladu, ale také jeho odstín. Obklady by měly ladit jak k fasádě domu, tak k barvě střechy, oknům nebo chodníku.

  • Břidlicové obklady seženete většinou v tmavších barvách, černé, zelené a fialové. Zpracovávají se štípáním, a tak je jejich povrch nepravidelný a plastický.
  • Kvarcitové neboli křemencové obklady vynikají svou tvrdostí a barevnou variabilitou. Obkládaná plocha je pak nestejnorodá a vytváří zajímavou hru barev. Často se také využívají pro obložení kolem bazénů, protože díky svému jemně zrnitému povrchu jsou protiskluzové.

Ploty z přírodního kamenne jsou velmi moderní.

Obklady doplňte kamennou dlažbou

Pokud si myslíte, že kamenná dlažba je vhodná pouze do exteriéru, tak to není tak úplně pravda. Koberce už jsou pasé a do popředí se dostávají přírodní materiály. Kamenná dlažba je známkou luxusu a vytříbeného vkusu. V exteriéru je žádoucí, když má dlažba nepravidelný tvar a na povrchu je plastická. V interiéru chceme čisté, přísně řezané linie, nejlépe leštěný povrch. Vhodná je mramorová a žulová dlažba. Z kvalitní kamenné dlažby se budou těšit celé generace.

Trendy jsou velkoformátové leštěné dlaždice, napodobeniny přírodních materiálů a originální dlažba z přírodního kamene.

Přírodní kamenná dlažba je v exteriéru velmi oblíbená, ale hodí se i do interiéru!

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑