Od hradeb až po pletivo. Vývoj a výhody kvalitního oplocení

+ Přidat inzerát

Od hradeb až po pletivo. Vývoj a výhody kvalitního oplocení

Vydáno: 02.12.2014

Zavřete oči a přeneste se ve své představě do časů velkých panovníků na nádvoří některého z vašich oblíbených hradů. Rozhlédněte se kolem sebe a v duchu si řekněte, co vás obklopuje a co vidíte. S největší pravděpodobností se vám vybavila velkolepá budova obehnána hradbou. Hradní komplex ve své době plnil hned několik funkcí. Mimo funkce obytné se také staral o ochranu svých majitelů a jejich majetku. A co by byl hrad bez pořádné hradby? Odpověď je myslím zcela zřejmá – snadnou kořistí.

Lidé pro svou ochranu a bezpečí svého majetku budovali opevnění již od pravěku a v současné době tomu není jinak.  U staveb dnešního typu však rozhodně nenajdeme mohutné valy a hradby, ale ploty nejrůznějších druhů a barev. I ploty tedy procházejí evolucí, které se nelze vyhnout.

Ochrana a styl to jsou tváře kvalitního plotu 

Pyšníte se novým rodinným domkem s krásnou zahradou, kde v létě v zimě pobíhají děti a domácí mazlíčci? Nepodceňte význam plotu. Dům se zahradou tvoří celek, který nebude úplný bez kvalitního oplocení. V první řadě jde rozhodně o bezpečnost vaší rodiny a vašeho majetku. Nesmíme však zapomínat na estetiku a design. Vyberte si proto plot, který půjde vašemu domu k pleti.

„Plot je volně stojící stavba, která podtrhuje váš životní styl a vkus.“

Dřevěný plot

Prohrál váš plot souboj se zubem času?

Nechte svůj starý plot odejít do věčných lovišť a nahraďte jej novým. V případě, že váš dům stojí na menší parcele, nedoporučujeme použít mohutné plotové stavby z betonu a cihel. Celý prostor by se ještě zmenšil a celkový dojem by mohl působit stísněně. Naopak pletivový plot menší pozemek opticky zvětší a umožní vám i pohled na ulici. Nezapomeňte však na opačnou stranu mince. Kolemjdoucím a sousedům neunikne vůbec nic z vašeho soukromí.

Pletivové oplocení je běžným a oblíbeným standardem 

Poplastované ploty se řadí mezi nejčastější oplocení. Plotové pletivo s povrchovou úpravou zaručuje bezúdržbový provoz a dlouhou životnost. Pletivo k výrobě takového plotu je v dnešní době k dostání v mnoha barvách. Která se bude nejlépe hodit k vašemu domu?

Dřevěný plot a jeho vlastnosti

Dřevěný plot společně se živým plotem mohou jít ruku v ruce. Tyto dva typy jsou nejvíce náročné na údržbu a nepotěší ani vaši peněženku. Na druhou stranu působí velice krásně a hodí se nejen ke starším domům.

Nezapomeňte na branku a vrata

Při stavbě nového plotu se nevyhnete koupi nové branky a vrat. Ty z velké části zvýší náklady celé stavby. Není však důvod k obavám. Na trhu se vyskytuje široká nabídka cenových relací a jistě se najde taková, která vám bude vyhovovat. Plotové branky a vrata nejsou například tak náročné u pletivových plotů. Naopak u plotů zděných si nějakou tu korunu připlatíte.

Autor: Barbora Krejčí

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑