Očekáváte narození potomka? Pak mu musíte přizpůsobit byt.

+ Přidat inzerát

Očekáváte narození potomka? Pak mu musíte přizpůsobit byt.

Vydáno: 20.11.2014

Jestliže se vám už brzy narodí vaše první dítě, bude nutné udělat v bytě nutné úpravy, někdy dokonce malou rekonstrukci. Začněte ještě před porodem a buďte připravení. Potom budete mít starostí dost a na nové zařizování pokojíčku nebudete mít čas.

S narozením potomka se všechno změní, všechno se bude točit kolem něj. Vy ale můžete udělat dost věcí už před porodem, abyste pak měli méně starostí. Nejdůležitější je samozřejmě pořízení kompletní výbavičky pro miminko a hned potom následuje zařízení vlastního pokojíčku. Protože i takový malý špunt potřebuje mít svoje místo.

V prvním roce u maminky

Postýlka je nezbytným kusem nábytku, který vám nesmí chybět. V prvním roce věku dítěte může mít umístěna v ložnici. Je to pro vás pohodlnější a miminko je klidnější, protože cítí blízkost rodičů. Postýlku můžete nahradit kolébkou, která má ale "menší trvanlivost". Jakmile se dítě začne v kolébce pohybovat, stává se pro něj nebezpečnou a je nutné ji vyměnit. Doporučujeme postýlku s kolečky, kterou lze snadno přemisťovat.

Ještě nemáte celou výbavičku pro miminko? Do chladného počasí kupte teplou kojeneckou zimní vestu z hřejivého fleecu.

Takhle by měl vypadat pokoj pro miminko. Takhle by měl vypadat pokoj pro miminko. Nesmí chybět postýlka, přebalovací pult a skříň.

Kdy už se dítě zajímá o pokojíček

V každém věku má dítě svoje specifické potřeby, co se týče výbavy bytu. V prvním roce mu postačí postýlka, přebalovací pult, chodítko, vanička na koupání a hračky. Svůj vlastní pokojíček začne využívat už ve dvou letech. S přibývajícím věkem musíme myslet především na bezpečnost dítěte a jeho zdravý vývoj. Nekupujte do detailu propracované hračky, ani přezdobený nábytek.

Nábytek vybírejte tak, aby poskytoval dostatek úložného prostoru, místo pro hraní, psaní, kreslení i odpočinek. Pokud nechcete pokojíček každý rok obměňovat, doporučujeme volit střídmější barvy a měnit pouze barevné doplňky. Dětem se líbí každou chvíli něco jiného a vy tak ušetříte na výměně nábytku.

Jaké vybírat hračky

Dřevěné hračky jsou pro děti ideální.Hračky musejí dětem poskytovat prostor pro fantazii, čím jednodušší tvary hračka má, tím lépe. Dítě si dokáže vždy představit něco jiného, to u moderních hraček často nejde a proto se tak rychle omrzí. Ideální jsou například tradiční dřevěné hračky.

Děti jsou nadšené také z houpání. Je to pro ně přirozený pohyb, který znají už z maminčina bříška. Proto milují kolébku, jízdu v kočárku a houpačky. Pokojíček můžete vybavit houpačkou pro děti do bytu s nosností 20 kg nebo 40 kg.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑