Moderní trendy ve vaší koupelně. Co velí rok 2016?

+ Přidat inzerát

Moderní trendy ve vaší koupelně. Co velí rok 2016?

Vydáno: 29.01.2016

Bydlení s sebou samozřejmě nese trendy a novinky v technologiích. A pokud právě rekonstruujete, určitě chcete jít s dobou. Přinášíme vám koupelnové trendy roku 2016.

Nejdůležitější samozřejmě je, aby se vám vaše vlastní koupelna líbila. Nemá cenu jít s dobou za každou cenu. Je ale dobré se inspirovat v nejnovějších poznatcích designérů a architektů a pořídit si domů koupelnu, která bude stylová a zároveň plně funkční.

Důležité detaily

Stačí několik detailů a doplňků a vaše koupelna získá úplně jiného ducha. Zejména v malých prostorech se v moderních trendech doporučují velká zrcadla, která prostor nejen opticky zvětší, ale také projasní. Tento trik využívají i designéři, a tak jsou v moderních koupelnách velké odrazové plochy.

Pro rok 2016 jsou výrazným trendem kovové materiály. Kromě nerezových materiálů letošek patří zlaté, ocelové a bronzové barvě. Například vodovodní baterie retro jsou skvělým doplňkem, který vaší koupelně vtiskne punc luxusu. Dalšími trendy jsou i matné černé doplňky, jako držáky na mýdlo nebo na ručníky.

Přírodní povrchy? Jděte na to chytře

V moderních koupelnách roku 2016 stále vládne imitace přírodních povrchů. Zkuste do své nové koupelny zařadit imitaci mramoru, kamene, dřeva nebo i betonu. Jsou to povrchy, které dodají vašemu interiéru nádech přírody, který v chytré kombinaci s nábytkem vytvoří příjemný a útulný prostor. Imitace přírodních materiálů je navíc ekonomickým řešením, které je mnohdy i snadnější pro údržbu.

Výrazné barvy zpět do vaší koupelny

Rozzařte svou koupelnu barevnými tóny. Do módy se opět dostávají pestré barvy, které jsou v koupelnových trendech snad nejvýznamnější změnou. Moderní jsou teď barvy, jako je fuchsiová, zelená a žlutá. Zakomponujte je do doplňků, do obkladů nebo si pořiďte várku pastelových ručníků. Uvidíte, že vám hned bude připadat prostor oživenější. Do prostoru můžete přidat i živé rostliny, hodí se sem kapradiny, aloe vera a další teplomilné květiny.

Co udělat při rekonstrukci?

Pokud právě rekonstruujete prostor, designéři vám jistě doporučí sprchový kout bez vaničky. Prostor pro sprchování přitom nemusíte ohraničit příliš viditelně, přirozeně jej propojte s prostorem koupelny. Takzvané walk-in sprchové kouty jsou i bezbariérové, vhodné pro starší osoby a jsou i snadnější na údržbu.

Vaše koupelna by měla být v první řadě funkční, a tudíž musí veškeré používání zařízení snadno dostupné a vaše denní hygiena by měla být pohodlná. Zakomponujte chytře pračku, do menších koupelen pračku s horním plněním tak, aby nebyla v koupelně výrazná. Myslete i na takové vychytávky, jako je vyhřívaná podlaha, příjemná světla a vhodná podlahová krytina. Všechny tyto prvky vám zajistí, že se koupelna nestane pouze užitkovým prostorem, ale také to, že se vám z ní nebude chtít pryč.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑