Nové trendy v oplocení: Dejte přednost přírodním materiálům

+ Přidat inzerát

Nové trendy v oplocení

Vydáno: 09.07.2015

Už vás nebaví klasické pletivo kolem domu? Přinášíme vám pár tipů na moderní oplocení. Trend je jasný, vedou přírodní materiály a nápad. Nemusíte se bát ani méně častých plotů z nerezu.

Dřevěné, plastové, kovové, živé, kamenné, betonové, cihlové. Takové může být oplocení rodinného domu. Jaké si vyberete vy? Mnoho majitelů nepřikládá plotu příliš velkou důležitost, což je ale chyba. Vždyť je to to první, co návštěva i kolemjdoucí uvidí. Reprezentuje nejen váš dům, ale i celkový životní styl. Tak mu věnujte dostatečnou pozornost.

Respektujte dům i jeho okolí

Vjezdová brána nerezová

Oplocení rodinného domu by se mělo přizpůsobit jak rázu okolí, tak samotnému domu. Nesmí působit jako "pěst na oko". Zvolte tedy odpovídající barvu, tvar, materiál a velikost plotu. Plot by měl zároveň chránit vaše soukromí, ale nedělejte si ze zahrady nedobytnou pevnost. Ideální výška plotu kolem domu bývá 150 cm.

Nerezové ploty - moderní, a přitom praktické

Kovové ploty patří mezi stálice. Bohužel jsou ale finančně náročné a čas od času je musíte přetřít. Lepší variantou jsou nerezové ploty, které nevyžadují žádnou úpravu. Povrch plotu je speciálně upraven tak, aby byl odolný vůči korozi, je také opatřený komaxitem (prášková barva). Povrch si můžete zvolit broušený nebo třeba leštěný, to je na vás. Do této podoby lze upravit i vjezdové brány. Doporučujeme nechat si je vyrobit na zakázku, aby perfektně zapadly do vjezdu. Není problém nechat je osadit komfortním pohonem, kamerkou nebo zvonkem. Nerezovou branku nebo bránu můžete oživit i skleněnými výplněmi, které vypadají opravdu zajímavě.

Nerezová vjezdová brána se skleněnými výplněmi

Gabiony - dotek kamenné přírody

Moderní, a přitom přírodní oplocení rodinného domu představují gabiony neboli kamenné ploty. Zároveň mohou sloužit nejen jako plot, ale i pro zpevnění svahů, břehů a účinně vás ochrání i před hlukem z ulice. Do Drátěných košů se skládají kameny, které můžete kombinovat i se zeminou nebo recyklátem. Nejčastěji se však využívá pískovec pro jeho atraktivní zabarvení. Z gabionů můžete vytvářet celé stěny (ale pozor, abyste pak neměli příliš zastíněnou zahradu) nebo je využijte jako podezdívku. Výplně pak mohou být například z trubičkového plotu.

Gabiony a výplně z trubičkového plotu

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑