Nová okna, nebo rekonstrukce těch stávajících? Na obojím ušetříte

+ Přidat inzerát

Nová okna, nebo rekonstrukce těch stávajících?

Vydáno: 01.10.2014

V současné době vysokých cen energií každý kouká, jak co nejvíce ušetřit. Velký starý dům s nezateplenou střechou a fasádou a starými okny vyžaduje ročně desítky tisíc na svůj provoz. Proto raději investujte do výměny nebo zateplování oken a dalších úprav domu.

Věděli jste, že přes okna nezateplených rodinných domů a bytových jednotek uniká až 50 % tepla? A že právě vytápění činí 60 % z celkových nákladů na provoz domu? Netopte pánu bohu do oken a učiňte opatření, díky kterým budete šetřit. Zároveň také výrazně zvýšíte váš komfort bydlení. Skoncujte s orosenými okny. Máte hned dvě možnosti - zateplování oken, nebo kompletní výměnu oken.

Jak na zateplování oken

Pokud máte starší dřevěná okna, která jsou stále pevná a nejsou napadená plísněmi a houbami, vyplatí se vám výměna skel. Tento způsob zateplování oken nevyžaduje žádné stavební úpravy, a dokonce ani zásah do konstrukce okna. Staré netěsnící sklo se vyjme a místo něj se do dřevěného rámu odborně vloží moderní dvojsklo s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Při práci se využívají speciální zasklívací profily, která bezpečně upevní dvojskla do rámu okna.

Šetrným, ale účinným zateplováním oken se zabývá BET system. Firma, která se dlouhodobě zabývá problematikou úspor tepla v okenních systémech.

V případě, že máte plastová okna s dvojskly stará již 5 a více let, snižují se jejich parametry, především součinitel prostupu tepla. Vy tak můžete pozorovat vznik kondenzátu na vnitřním skle. Ten vzniká v důsledku vysokého teplotního rozdílu mezi vnějším a vnitřním sklem. V tomto případě lze mezi dvě skla vložit speciální fólii, která zabrání prostupu studeného vzduchu k vnitřnímu sklu.

Výměna, nebo zateplování oken?

Když chcete investovat do výměny oken

Samozřejmě, že pokud máte dostatek finančních prostředků a vaše okna jsou v dezolátním stavu, doporučujeme vám investovat do kompletní výměny oken. Samotná výměna nepřináší pouze úspory za vytápění, ale také zvýšenou zvukovou izolaci, kterou oceníte zejména, pokud bydlíte v rušné ulici.

Jestliže se tedy rozhodnete k výměně oken, doporučujeme vám zvolit okna s trojskly. Jejich součinitel prostupu tepla je pro vás příznivější a máte jistotu, že se okna na vnitřní straně nebudou rosit. Komoru se studeným vzduchem a komoru s teplým vzduchem tu totiž odděluje ještě jedno sklo. Za nevýhodu oken s trojsky se ale považuje jejich vyšší hmotnost. V případě, že narazíte na nekvalitního výrobce rámů, je životnost oken s trojskly výrazně nižší než životnost oken s dvojskly.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑