Několik tipů, jak uspořádat zahradní párty

+ Přidat inzerát

Několik tipů, jak uspořádat zahradní párty

Vydáno: 15.06.2015

Zorganizovat úspěšnou zahradní párty, narozeninovou oslavu či podobnou akci k jakékoliv příležitosti rozhodně není žádná hračka. Hostitel musí mít na paměti několik základních pravidel a rozhodně se má co otáčet.

Jak zvládnout stres a přípravy, aby měla párty hladký průběh, hosté se bavili a jídlo jim chutnalo? Všechno si pečlivě naplánujte a především vyberte vhodný prostor. Je vaše zahrada dostatečně velká? Nebudou se hosté u stolu mačkat? Kdo zajistí občerstvení, budou součástí párty také společenské hry? A budou mezi pozvanými také děti? To je jen několik málo otázek, na které si musíte odpovědět ještě předtím, než odešlete pozvánky.

Nenechte se překvapit počasím

Stany na párty

Už týden dopředu studujete, jestli bude v den oslavy pršet, nebo budou nesnesitelná vedra? Smiřte se s tím, že počasí prostě neovlivníte. To ale není důvod, abyste si nechali zkazit náladu. Ať tak, či onak, budou se vám hodit stany na párty, které osazenstvo ochrání před deštěm, větrem i přímým sluníčkem.

Pohoštění - jaký zvolíte způsob stolování?

Způsob stolování zvolte tak, aby korespondoval se zaměřením celé akce. Pokud se jedná o neformální zahradní párty v kruhu přátel, rozhodně doporučujeme volné stolování, nikoliv pevný zasedací pořádek. Tzv. švédským stolem se zavděčíte všem. Každý si vybere to, na co má zrovna chuť. Pohoštění je umístěno na velkém dlouhém stole, který dominuje celému prostoru. Nezapomeňte na dostatek tácků, příborů a ubrousků. Po zahradě potom rozmístěte menší stolky, ke kterým se hosté usazují podle libosti. Co podávat? I tady platí, že v jednoduchosti je síla. Pokrmy by měly být v takové velikosti, aby se daly jednoduše jíst vidličkou nebo rukou. Hlavně hosty nenuťte nic krájet!

Celou párty rozhodně oživíte grilováním nebo rožněním kýty či selátka. Ale pozor, aby bylo grilování úspěšné a hosté na svoje pochoutky nečekali hodiny, musíte mít moderní výkonný gril. Pokud máte na zahradě místo na ohniště, využijte ho. Opékání buřtů bude zážitek hlavně pro děti!

Ideálním pohoštěním jsou kanapky.

Poskytněte hostům také soukromí

Každý má občas chuť se někam schovat, odpočinout si, popovídat si. Umožněte svým hostům na chvíli se vzdálit od společnosti. Ideálním místem je například altánek nebo zahradní lavičky strategicky umístěné v koutu zahrady.

Letní večery sice bývají teplé, ale ne vždy se zadaří. Buďte připraveni. Na lavičky a židle připravte sedáky a hřejivé deky, kterými se v případě potřeby hosté přikryjí.

Poskytněte hostům také soukromí.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑