Máte problémy s krční páteří? Zkuste anatomický polštář

+ Přidat inzerát

Máte problémy s krční páteří? Zkuste anatomický polštář

Vydáno: 10.09.2015

Anatomický polštář může vyřešit vaše problémy s bolestí krční páteře. Je ale důležité si vybrat ten správný a také na něm správně spát. Nevíte jak? Poradíme vám!

Krční páteři dáváme pořádně zabrat. V zaměstnání, během dne i v noci. Problémy s ní vám může vyřešit anatomický neboli zdravotní polštář. Vytvarují se podle lidského těla a udržují hlavu v té nejvhodnější poloze. Namáhanému a unavenému svalstvu se tak uleví a organismus se řádně zregeneruje. A vás nebude bolet za krkem.

Jak správně spát na anatomickém polštáři

Spíte zdravě?

Zdravé spaní závisí na zajištění správné polohy páteře. Krční svaly se musí zcela uvolnit. I na anatomickém polštáři je potřeba spát správně. Vše odvozujte od polohy, kterou máte při spánku nejraději.

  • Na zádech – jestliže spíte nejraději na zádech, pořiďte si vyšší a středně měkký polštář. Ten bude páteř držet v přirozeně zakřivené poloze. Důležitá je zde především vhodná podpora ramen a krku.
  • Na břiše – pokud nejraději spíte na břiše, je pro vás lepší měkký a nízký polštář, aby páteř nebyla během spánku příliš namáhána. Lepší jsou tedy ploché polštáře. Spánek na břiše však nebývá pro krční páteř vhodný. Hlavu máte natočenou nepřirozeně, a to může vést k bolestem za krkem.
  • Na boku – páteř by při této poloze měla být v naprosté rovině. Hlava nesmí viset ve vzduchu, proto vyberte polštář, který jí poskytne adekvátní podporu.
  • Kombinace – můžete však spát jak kdy. Pokud jednou usnete tak a probudíte se úplně jinak, vašemu spánku bude vyhovovat středně měkký, nebo středně vysoký polštář.

Na anatomický polštář si budete muset zvyknout

Anatomický neboli zdravotní polštář

První noc na anatomickém polštáři vám nemusí být příjemná. Pokud celý život spíte na klasickém polštáři, bude si muset tělo zvyknout. Přibližně po týdnu by se mělo tělo přizpůsobit a vy si váš nový polštář zcela zamilujete. Musíte ho ale vždy vybrat tak, aby vyhovoval vašim zádům.


Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑