Lepící pásky a izolepy, nedocenění pomocníci

+ Přidat inzerát

Lepící pásky a izolepy, nedocenění pomocníci

Vydáno: 03.01.2014

Jakkoliv se téma lepících pásek může zdát všední, jedná se o praktické pomocníky do každé domácnosti a firmy. Na lepení krabic, pro malířské práce, označení nebezpečných míst atd. Lepících pásek existuje mnoho a mají různé využití. Více se dozvíte v našem průvodci.

Průvodce základním obalovým materiálem

Pásky krepové

Jistě všichni znáte maskovací pásky určené pro malíře a další řemeslníky. Jednoduše s nimi zakryjete místa, která nechcete přemalovat nebo potřísnit lakem. Vytvoříte tak čisté přechody mezi barvami na zdi. Krepové lepící pásky, díky své struktuře, snadno přilnou k omítce a dalším povrchům, aniž by je při následném odlepení poškodily. Před použitím si však vždy pečlivě zjistěte dobu, po jakou může být páska nalepena, aniž by zanechala na povrchu lepidlo.

Krepovými páskami můžete zakrýt třeba okenní a dveřní profily. Průmyslové barvy na dřevo oken a dveří tak nepoškodíte.

Barevné a univerzální pásky

Barevné, čiré nebo hnědé lepící pásky a izolepy se hodí hlavně k přelepování kartonových krabic. Ty barevné (nejčastěji červené, černé, bílé, žluté, modré nebo zelené) se však používají zvláště pro zvýraznění lepeného místa. Tyto pásky mají ochranu proti povětrnostním vlivům a UV záření. Využít je tedy můžete nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Jejich možnosti použití se vždy dozvíte z obalu nebo přiloženého návodu.

Lepící pásky a izolepyTextilní lepící pásky

Opět se jedná o univerzální pásky k mnoha účelům - lemování koberců, bandážování hokejek, opravám prasklých hadic apod. Textilní pásky neboli lemovky lze obvykle trhat rukou, a proto je s nimi jednoduchá manipulace. Pásky mohou mít také různé barvy a rozměry.

Pásky papírové

Na papírové pásky jde psát a razítkovat, což je jejich hlavní výhoda. Takové papírové pásky se proto využívají zejména při balení poštovních zásilek. Hodí se tedy na poštu, do zásilkových obchodů, nebo i spedičních společností. Tady se však uplatňují i pásky vyztužené, které jsou pevnější a vhodné pro balení těžších zásilek. Tyto pásky jsou podélně vyztuženy silnými skelnými vlákny. Používat se mohou za pomoci praktických ručních odvíječů, které vám ušetří čas a rozčilování, když nemůžete najít konec pásky.

Lepící pásky a izolepy Lepící pásky a izolepy

Oboustranné lepící pásky

V domácnosti i kanceláři se oboustranná pásky vždycky šikne. Používá se k lepení papíru, fólií, PVC, textilií, nebo i pěnových materiálů. Oboustranné pásky se vyrábějí v barevném a čirém provedení. Není tedy problém zachovat transparentnost podkladových ploch. Oboustranné pásky v podstatě nahrazují šrouby, nýty a sváry.

Lepící pásky mají určitou dobu expirace uvedenou na obalu. Po uplynutí této lhůty ztrácí lepidlo svou účinnost.

Lepící pásky a izolepy

Výstražné a vytyčovací pásky

Jak už jejich název napovídá, výstražné pásky používáme, pokud chceme označit nebezpečné místo. Například začátek a konec schodů, okraje nakládacích ramp, snížené podhledy apod. Vytyčovací pásky se vyrábějí v samolepícím i nelepícím provedení. Pásky samolepící snadno přilnou k nejrůznějším materiálům. Ty nelepící zase jednoduše rozvinete na místo, kam potřebujete. Například mezi stromy, na sloupky plotu apod. Jejich barva je neprůsvitná, neprůhledná a stálá.


Kromě těchto pásek existují i další druhy, ty však popisovat nebudeme, protože se jedná o velmi specifické a nepříliš používané pomůcky. Pro běžný chod vaší firmy nebo domácnosti vám výše zmíněné lepící pásky a izolepy zcela jistě postačí. Nakupte si je tedy do zásoby a mějte je vždy po ruce. Uvidíte, jak vám usnadní práci!

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑