Kvalitní matrace pro spánek jako v bavlnce

+ Přidat inzerát

Kvalitní matrace pro spánek jako v bavlnce

Vydáno: 29.11.2013

Dost už bylo bezesných nocí! Zbavte se staré matrace a probouzejte se svěží a fit. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat kvalitní matraci a dopřát si vydatný a ničím nerušený odpočinek.

Než se pustíme do výběru konkrétního typu matrace a jejích parametrů, měli bychom zauvažovat nad výší částky, kterou do pohodlného spánku hodláme investovat. Na matraci se totiž rozhodně nevyplatí šetřit!

České matraceNevhodný či nekvalitní typ matrace totiž bývá jednou z hlavních příčin nepříjemné bolesti zad a neklidného spánku. Nezapomínejte, že řádný odpočinek je základ pro úspěšné odstartování každého dne. Dopřejte si proto kvalitní a pohodlnou matraci, která pro vás bude co možná nejpohodlnější. Pojďme se pustit do výběru!

3 nejdůležitější kritéria při výběru kvalitní matrace


Při výběru matrace vás nejspíš jako první napadne jeden z nejdůležitějších parametrů, jímž je samozřejmě TVRDOST. Toto kritérium je převážně subjektivní. Někdo rád spí na měkkém, někdo zase preferuje tvrdší matraci. Co vám nejvíce vyhovuje, asi nejlépe zjistíte otestováním přímo v obchodě. Nebojte se novou matraci ozkoušet, chvíli si na ní poležte a zjistěte, jaká tvrdost vám nejvíce vyhovuje. Nápomocné vám může být i obecné pravidlo, které říká, že člověk s vyšší váhou by měl mít tvrdší matraci a naopak. Touto radou se samozřejmě striktně řídit nemusíte, záleží na vašem subjektivním pocitu.

Dětské kvalitní české matrace DOPORUČUJEME: Dětem pořizujte matraci z vysoce kvalitní flexi pěny s nosným jádrem. Vždy vybírejte pratelný potah ze 100% bavlny.

Dalším důležitým kritériem je DÉLKA matrace. Zvolit správnou délku by nemělo být nikterak obtížné. Měla by být totožná s délkou i šířkou postele a alespoň o 10 cm delší než vy. Zkrátka vyberte takovou délku, aby vám při spánku „nevykukovaly“ palce z postele ven, to dá rozum. Doporučujeme se vyhnout laciným čínským náhražkám, vybírejte poctivé a kvalitní české matrace.

Jak vybrat matraci


Poslední parametr můžeme pracovním názvem označit jako SPECIÁLNÍ POŽADAVKY. Do nich zařadíme například antialergenní úpravy, prodyšnost, schopnost termoregulace a další. Jste-li alergik, neváhejte se v obchodě zeptat, která matrace je pro vás nejvhodnější. Nezapomeňte se také optat na vnitřní náplň a potah. Zvláště pak máte-li doma čtyřnohého mazlíčka. V takovém případě by měl potah být pevný a snímatelný. Měl by se dát prát alespoň na 40 stupňů a v případě větších karambolů by na něj měly jít aplikovat i nejrůznější odstraňovače skvrn.

Autor: Zuzana Brožová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑