Kuchyně podle feng shui? Jde to i v paneláku!

+ Přidat inzerát

Kuchyně podle feng shui? Jde to i v paneláku!

Vydáno: 30.04.2014

Učení feng shui ctí kuchyni jako srdce každé domácnosti a všechno v ní se odráží na našem zdraví a blahobytu. Pokud se tedy chystáte na rekonstrukci, zařizování či dekorování domova ve stylu feng shui, pak je kuchyně dobrým začátkem.

Pohrajte si s dispozicí kuchyně a zkroťte živly

V kuchyni panuje oheň a voda. Tyto dva živly se ovšem nemají moc v lásce, a proto je nedávejte hned vedle sebe. V opačném případě by vás mohly potkat nepříjemnosti, konflikty a zvýšil by se pocit napětí a nervozity. Jinými slovy neumisťujte varnou desku do bezprostřední blízkosti dřezu ani ledničky. Neměli byste je dávat ani naproti sobě. Pokud je však dispozice těchto spotřebičů daná a nemůžete ji měnit, pak je alespoň oddělte něčím zeleným - říká se, že stačí zelený kobereček nebo živá květina (pozor, feng shui  neuznává umělé ani sušené květiny).

Přemýšlíte, jestli je lepší plynový či elektrický sporák? Podle feng shui je vhodnější plynový, protože jím podpoříte element "živého" ohně.

Co se týče samotného rozvržení prostoru, v panelových domech většinou nemáme moc na výběr. Pokud to ale jen trochu jde, nebo pokud plánujete přestavbu bytového jádra, pak se držte následujících rad:

  1. Kuchyně by měla být oddělena od jídelny i obývacího prostoru. Alespoň posuvnými dveřmi nebo tzv. japonskými roletami.
  2. Kuchyni umístěte do prostoru s velkými okny a výhledem do zeleně (ideálně na jih nebo východ).
  3. Kuchyně by měla být umístěna co nejdále od hlavního vchodu a neměly by z ní vést dveře do ložnice.
  4. Kuchyni vymalujte světlými, pastelovými barvami s pozitivním nádechem (doporučujeme i klasickou bílou, doplněnou o kovové doplňky).
  5. Celý prostor by měl být symetrický, pravidelný a bez žádných zákoutí, kam by se mohla schovat negativní energie.

Přestavba bytového jádra - líbí se vám tato kuchyň?

Kuchyně musí zářit čistotou!

Kromě vybavení a dispozice kuchyně do panelákových bytů je důležitá především čistota. Vaše vybavení mějte vždy uklizené, staré věci vyhozené a drobky na lince zametené. Přeplněná a špinavá kuchyň vysílá špinavou energii a zabraňuje vám, abyste se měli dobře, byli zdraví a mohli si vydělat nějaké ty peníze. Konkrétně, je-li sporák ve špatném stavu, naznačuje to vaše problémy ve finanční oblasti. A přebytek skladovaného jídla nebo vystavené hrnce a pánve působí rovněž rušivým dojmem.

Pomeranče přináší štěstí a květiny s drobnými kulatými lístky a růžovými nebo oranžovými květy zase energii a hojnost.

Pozor také na ostré předměty, které narušují tok pozitivní energie. Nože mějte proto vždy uklizené. A v neposlední řadě zmíníme ještě mikrovlnnou troubu. Ačkoliv se stala v dnešní době téměř nepostradatelným pomocníkem, podle feng shui byste se ji měli zbavit. Ohřívá totiž jídlo zcela nepřirozeným způsobem.

Vytvořte si oltář hojnosti a bohatství

Chcete-li se poprat se svou finanční situací, pak tu pro vás máme ještě poslední radu. Vytvořte si ve své kuchyni místečko, kam umístíte mísu s ovocem (výborně se hodí 9 pomerančů, protože pomeranče nosí štěstí stejně jako číslovka 9). Ovoce může být čerstvé, ale i sušené a kromě něho můžete dát do mísy i oříšky. Touto plnou mísou dáte vědět, že máte všeho dostatek a pocit hojnosti se pomalu, ale jistě promění ve skutečnost.

Kuchyně do panelákových bytů - sestavte ji tak, aby vám přinesla hojnost

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑