Kuchyně našich babiček měly šmrnc. Nechte se pohltit rustikálním stylem

+ Přidat inzerát

Kuchyně našich babiček měly šmrnc.

Vydáno: 06.08.2015

Dnešní článek zaujme především milovníky venkova, přírody a třeba i minulosti. Na své si přijdou romantici, kteří jsou schopni v časech dávno minulých spatřit eleganci a propracovaný design. Preferujete „těžkou“ modernu, nebo dáváte přednost rustikálnímu stylu? Pod lupu si dnes vezmeme rustikální kuchyně.

Kuchyně je nepochybně jedním z nejoblíbenějších míst v domě či bytě. Je to prostor plný vůní, chutí a potěšení. Každý z nás v ní tráví velké množství času a i z toho důvodu by měla být zařízená dle našeho vkusu tak, aby nám v ní bylo příjemně. Odsuneme teď na chvilku strohé a studené tóny moderní architektury a nahlédneme pod pokličku rustikálnímu stylu.

Dřevo, základní materiál venkovského stylu

Rustikální styl neboli venkovský styl, je hlavně o souhře přírody a přírodních materiálů obecně. To ovšem neznamená, že bychom se vrátili do dob nepříliš voňavého středověku či snad ještě dál do minulosti. Celkové vybavení kuchyně bývá v takovém případě nejčastěji vyrobeno z masivního dřeva, které blahodárně působí na naši mysl a navozuje pocit útulného domova. Velký důraz je zde kladen na doplňky. I ty se však musí vybírat s citem, aby se z vaší kuchyně nestala výkladní skříň antikvariátu.

Jaké barvy nejlépe vystihují selský styl?

Už i rustikální kuchyně na míru mají v dnešní době své místo na slunci, nebo lépe řečeno na trhu. Vybrat si tak můžete z několika provedení a to nejen barevných. Jaké barevné kombinace okouzlily vás? Béžové, pískové nebo snad hnědé tóny doplněné romantickou levandulovou, bílou či růžovou a modrou? Základem úspěchu je však vždy masivní dřevo.

Nejen při vaření záleží na detailech

Nejedna hospodyně se již nechala v dnešní době unést rustikálním stylem. Ptáte se, jak by vlastně měla vypadat kuchyňská linka? Skříňky by měly být jednoznačně dřevěné. Setkat se můžeme se skříňkami uzavřenými i otevřeními. Na pracovní desku můžete použít materiál ve stejné barvě obkladů. Na co však nesmíte zapomenout, je masivní jídelní stůl u kterého bude radost hostit nejen rodinu, ale i přátele. Na detailech skutečně záleží. Nezapomeňte na

Stylové dřezové baterie do kuchyně nesmíte minout.

  • židle potažené hrubší tkaninou

  • smaltované nádoby

  • proutěné předměty

  • sušené, ale i čerstvé bylinky

  • a v neposlední řadě pár starožitných kousků vybavení z babiččiny kuchyně

Autor: Barbora Krejčí

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑