Krbový ventilátor pro levné vytápění domova

+ Přidat inzerát

Krbový ventilátor pro levné vytápění domova

Vydáno: 29.11.2013

Víte, jak zefektivnit vytápění krbovými kamny nebo krbovou vložkou? Zařiďte si rozvod horkého vzduchu po domě s krbovým ventilátorem. Díky němu začnete tepelnou energii využívat opravdu naplno, což se pozitivně projeví na vašich účtech za plyn či elektřinu!

Krbový ventilátor slouží nejen k rozvodu teplého vzduchu od kamen, ale také pomáhá udržovat v domě zdravé klima. Cirkulace vzduchu také výrazně přispívá k eliminaci vzniku plísní na stěnách. Moderní krbové ventilátory mají vestavěný termostat a není tak potřeba manuálně je ovládat, což by bylo značně diskomfortní. Termostat při zjištění vámi požadované teploty vydá signál do ventilátoru, který se samočinně zapne, a když přestanete topit, zase se sám vypne. Doporučujeme nastavit termostat na 40C.

Objednejte sadu pro vytápění domova!

Jak funguje krbový ventilátor

Vytápění s krbovým ventilátorem je výrazně levnější.Krbový ventilátor nasává horký vzduch z kamen nebo krbové vložky a rozhání ho do prostoru. Je napájen elektřinou, a tak musíte zajistit jeho připojení do sítě. V případě výpadku elektrické energie si můžete pořídit záložní zdroj, baterii. S prachem a zápachem si případně poradí přídavný, nebo vestavěný filtr.

  1. Zatopte v krbu. Až k ventilátoru dorazí teplý vzduch, sám se zapne.
  2. Můžete si ručně nastavit otáčky ventilátoru. Ale pozor, při nízkých otáčkách je nutné zajistit dostatečné chlazení motoru. Přes den mějte nastavené vyšší otáčky, přes noc je ztlumte. Snížíte tak hlučnost ventilátoru.
  3. Při teplotě 30o se ventilátor sám vypne.

Krbový ventilátor se skládá ze skříně vyrobené z pozinkovaného plechu, na které je umístěn ovládací prvek termostatu s rozmezím nastavení teploty až do 90C. Na výfukové straně ventilátoru je umístěno teplotní čidlo. Součástí krbových ventilátorů je také oběžné kolo, které je staticky i dynamicky vyváženo.

V jakých podmínkách můžete krbový ventilátor využívat

Krbový ventilátor z pozinkovaného plechu.Ventilátor používejte pouze ve vnitřním prostředí v teplotách od 5C do 40C. Zajistěte, aby krbový ventilátor nezamrzal a nestékala do něj kondenzovaná voda z potrubí. Výkon ventilátoru byste měli vybírat s ohledem na výkon topného zařízení, na který bude připojen a s množstvím a délkou rozvodů.

Krbové ventilátory ale mají i svoje nevýhody. Pokud si koupíte nekvalitní produkt, můžete se setkat s vířením prachu, šířením zápachu a možným přenosem zvuků a hlasů, což je velmi nežádoucí. Proto vždy volte kvalitního výrobce vzduchotechniky.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑