Kompletní rekonstrukce bytového jádra od A do Z. I v paneláku může být krásná koupelna!

+ Přidat inzerát

Kompletní rekonstrukce bytového jádra od A do Z

Vydáno: 09.01.2014

Máte staré umakartové jádro a už máte dost neustálého tísnění se v něm a oprýskaných dlaždiček? V tom případě je čas na kompletní rekonstrukci bytového jádra. Doporučujeme vám přenechat tuto činnost odborné firmě.

Rekonstrukce bytového jádra nemusí být tak jednoduchá, jak se zdá. Pokud budete chtít zachovat původní velikost a tedy i příčky původního jádra, nestojí vám nic v cestě. Většinou se ale do rekonstrukce panelákové koupelny pouštíme, protože nám nevyhovuje jeho velikost. Potom je zásah do stavební konstrukce mnohem větší. V žádném případě nesmí rekonstrukce vaší koupelny ohrozit statiku celého domu.

Dnes už koupelna neslouží pouze k rychlé hygieně, ale také k relaxaci. Je tedy pochopitelné, že naše nároky na koupelnu se zvyšují. Bytové jádro bohužel není schopné tyto nároky naplnit. Je příliš malé, nehygienické, o estetické stránce nemluvě. Tzv. papírové jádro je tvořeno dřevěnou konstrukcí, polystyrenem a umakartem, nevyhovuje nám tedy ani po stránce zvukově-izolační.

Hledáte spolehlivou firmu na rekonstrukci bytového jádra v Brně a okolí? Kontaktujte firmu KALAHA a.s.

Rekonstrukce bytového jádra od firmy KALAHA.

Začněte 3D návrhem

Abyste si dokázali reálně představit, jak vaše koupelna bude vypadat po zásahu odborníka, nechte si vypracovat 3D návrh. Ten by dnes měla poskytovat většina odborných firem, které se zabývají rekonstrukcí bytového jádra. Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci svépomocí, můžete si legálně stáhnout program pro 3D návrhy bytu. Takový postup ale vyžaduje určitou zběhlost a trpělivost. V případě, že si necháte vytvořit návrh profesionálem, zaplatíte za něj od 2000 do 5000 Kč.

Nezapomeňte dát vědět úřadům či získat povolení

Pokud si pro rekonstrukci bytového jádra zvolíte firmu, papírové záležitosti vyřeší na vás. Ale pozor. Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci svépomocí, čekají vás určité povinnosti. Lepení nových obkladů, výměnu dlažby a sanitárního vybavení samozřejmě nikde hlásit nemusíte. Jakmile ale provedete změny, díky kterým bude mít jiné dispoziční uspořádání od doby, kdy byl zkolaudován, musíte na stavební úřad.

  • Ohlášení stavby potřebujete, dojde-li ke změně užívání části budovy. Pokud při rekonstrukci nezasahujete do nosných zdí, vystačíte si s ohláškou.
  • Stavební povolení vyžaduje úřad v případě, že zasahujete do nosných zdí. Tento zásah by totiž mohl ovlivnit statiku budovy. Doporučujeme se informovat na příslušném stavebním úřadě

O rekonstrukci nezapomeňte včas informovat majitele domu či bytové družstvo a další obyvatele domu.

I takto může vypadat přestavba vašeho umakartového jádra.

Nebojte se radikální změny!

Dřevohliníkové okno do koupelny patří.Vždy jste toužili po okně v koupelně? Nevzdávejte se svého snu jenom proto, že bude vyžadovat větší zásahy do konstrukce. Pokud se tedy rozhodnete podniknout tento krok, je velmi důležité vybrat správné kvalitní okno. Vřele vám doporučujeme dřevohliníková okna, která jsou svou konstrukcí nejvhodnější právě pro použití v koupelnách.

Ve dřevohliníkových oknech se spojuje kvalita dřeva a velice dlouhá životnost hliníku. Vzniká tak téměř dokonalé okno, které nevyžaduje péči ani povrchovou úpravu.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑