Kde se dobře vaří...aneb Poradíme vám s výběrem varné desky a digestoře

+ Přidat inzerát

Kde se dobře vaří...

Vydáno: 27.08.2015

Dříve se v kuchyních vařilo na otevřeném ohni, podle toho dostaly kuchyně svoje označení - černé. Dnes si naštěstí můžeme dopřát mnohem větší komfort v podobě moderních varných desek a digestoří. Zeptali jsme se odbornice z ALIN e-shop, podle čeho je vybírat.

Indukční varná deska AMICA Neobvyklá indukční varná deska Amica.Říká se, že sporák je srdcem kuchyně. My dnes sice nebudeme hovořit přímo o sporáku, ale o varné desce, pro kterou bychom ale mohli použít úplně stejné přirovnání. Používáte ji totiž daleko častěji než troubu. Vlastně je nejpoužívanějším spotřebičem v kuchyni. Proto si zaslouží vaši pozornost.

Jak ale vybrat tu nejlepší varnou desku, když na trhu máme na výběr z tolika druhů? "Ideální volbou je indukční varná deska. Je velmi citlivá na regulaci teploty a okamžitě ohřívá, s tím samozřejmě souvisí značná úspora energie," říká specialistka na domácí spotřebiče, paní Alena Jiráňová z ALIN e-shop.

Jak se liší sklokeramická a indukční varná deska?

Především způsobem, jakým ohřívají hrnce. Sklokeramická varná deska funguje jako klasická litinová plotýnka - rozehřeje se a sálavé teplo pak předává do nádoby. Chvíli trvá, než se deska zahřeje a po vypnutí z ní ještě celkem dlouho sálá teplo. To se vám u indukční varné desky nestane. Přímo do nádoby s magnetickým dnem předává impulsy, které rychle ohřívají obsah nádoby. Další výhodou je, že na regulaci teploty reaguje okamžitě. Pro vás to znamená méně připálených obědů a samozřejmě také nižší výdaje za elektřinu.

Indukční varné desky s funkcí booster mají velmi rychlý náběh ohřevu na maximální teplotu. Tuto funkci využijete hlavně při vaření vody na čaj a kávu, kdy plně zastane rychlovarnou konvici. Mezi další důležité funkce patří dětská pojistka, udržování teploty nebo časovač. Ty vám budou k pohodlnému a rychlému vaření naprosto stačit.

TIP: Mezi nejkvalitnější varné desky patří ty se značkou Miele. Koupíte je v internetovém obchodě ALIN e-shop, který je oficiálním českým distributorem.

Varná deska a digestoř = nerozlučná dvojka.

Varná zóna v kuchyni si zaslouží výkonnou digestoř

Zná to každý zdatný i méně zdatný kuchař. Pach z připáleného nebo smaženého jídla může rychle zahltit celý byt. Pokud tedy nemáte výkonnou digestoř. Ta totiž zvládne spolehlivě odsát skoro všechny pachy linoucí se z hrnců a pánví. Musíte ale umět vybírat.


"Zásadní je koupit digestoř s dostatečným výkonem. Ten vypočítáte tak, že vynásobíte šířku, délku a výšku odvětrávaného prostoru a celé to ještě vynásobíte deseti. Digestoř totiž musí zvládnout vyměnit vzduch v prostoru alespoň 10× za hodinu."

- Alena Jiráňová z ALIN e-shop


Aby byla digestoř účinná, musíte také vybrat správnou velikost. Měla by být minimálně tak široká jako varná deska, aby zachytila páru a pachy z vaření. Jaký typ digestoře zvolíte, je víceméně na vás. Pro varnou desku v prostoru jsou určeny ostrůvkové, stropní a lustrové digestoře. Když máte varnou desku na lince u zdi, vybírejte z komínových nástěnných, plochých pevných nebo plochých výsuvných digestoří.

Moderní výkonná digestoř

Komfort na prvním místě

Stejně jako u ostatních spotřebičů, také při výběru digestoře hledíte na svůj komfort. Zajímá vás především hlučnost digestoře, její vlastnosti a funkce. Dopřejte si třeba digestoř s dálkovým ovládáním. Z hlediska energetické úspory kupte digestoř v energetické třídě A a vyšší s LED žárovkami, které mají minimální spotřebu.

Cena moderní výkonné digestoře nemusí být příliš vysoká, jak se spousta lidí domnívá. V ALIN e-shop začínají ceny digestoří už na 2.500 Kč.

ALIN e-shop ALIN-MODERNÍ BYT s. r. o. je oficiálním českým distributorem domácích spotřebičů. Na trhu je již přes 20 let. Kromě široké nabídky domácích spotřebičů si v Alinu můžete objednat také kuchyni na míru, vestavěné skříně a další interiérový nábytek.  

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑