Jarní úklid v ložnici – nezapomeňte na postel!

+ Přidat inzerát

Jarní úklid v ložnici – nezapomeňte na postel!

Vydáno: 12.03.2015

Pusťte jaro i do své ložnice a vrhněte se na jarní úklid s grácií! Je ideální čas dopřát péči i místu, kde trávíte velkou část každého dne - vašemu pelíšku.

Sluníčko svítí, příroda se probouzí a ve vzduchu je cítit čerstvý jarní vzduch. Pusťte ho i do své ložnice a vrhněte se na jarní úklid! Tentokrát se kromě běžných povinností zaměřte i na místo, kde trávíte velkou část každého dne – váš pelíšek.

Všechen prach musí pryč!

Možná si ani neumíte představit, kolik prachu odolává vašemu pravidelnému úklidu. Tentokrát to ale bereme hezky od podlahy – tedy pardon, od pelesti. Užitečným pomocníkem vám při oprašování může být speciální prachovka, velký kus práce zvládne ale i obyčejný hadřík.

Dřevěné materiály vyžadují speciální péči

Pokud máte v ložnici dřevěný nábytek, zvolte raději přípravky určené pro péči o dřevo, aby váš úklid nenapáchal víc škody než užitku. Při stírání prachu je dobré postupovat odshora dolů. Otřete všechna místa, kde by se mohl prach ukrývat a nakonec celou místnost pečlivě vyluxujte.

Víte dobře, na čem spíte?

Sáhněte si do svědomí a přiznejte se, kdy naposled jste vstávali s odpočatým tělem bez bolesti svalů a páteře. Předpokladem pro zdravý a klidný spánek je především kvalitní matrace, která udržuje po celou dobu spánku tělo v optimální poloze. Pokud zpozorujete na své matraci proleženiny, poškozené pružiny či jinou závadu, pošlete ji raději do zaslouženého důchodu.

Předpokladem pro zdravý a spokojený spánek je především kvalitní matrace

Pořízení nové matrace vás nemusí v žádném případě zruinovat, navíc si můžete vybrat z obrovského množství typů a provedení. Velmi oblíbené se v poslední době stávají matrace z paměťové pěny nebo z latexu. Ekonomickou variantou mohou být levné pěnové matrace, jejichž jádro je vyrobeno z kvalitní polyuretanové pěny, která zaručí potřebný komfort.

Matrace stále v perfektním stavu

Přestože se může zdát, že je spánek celkem pohodová činnost, za jednu noc se můžeme pořádně zapotit! Člověk v průměru vypotí až 1,5 litru tekutin denně, což se může projevit zejména na čistotě matrací. Kromě pravidelné výměny ložního prádla vám mohou pomoci při řádné údržbě matrace i náhradní potahy na matrace, které můžete kdykoli jednoduše vyprat.

Nezapomeňte matraci pravidelně obracet, ideálně dvakrát ročně. Vyhnete se tak proleženým místům a prodloužíte její životnost.

Potahy na matrace seženete u dobrých prodejců ve všech možných velikostech, ty lepší se mohou pochlubit i špičkovými materiály, jako je bambusové vlákno či různé antibakteriální směsi, které ocení hlavně alergici.

Předpokladem pro zdravý spánek je především kvalitní matrace

Voňavé a čisté povlečení pro sladké sny

Pomyslnou tečkou za vaším jarním úklidem bude čisté povlečení polštářů a přikrývek. Ty nejprve nechte pořádně vyvětrat na čerstvém vzduchu, ideálně si pozvěte na pomoc teplé jarní sluníčko. Při výběru povlečení zapomeňte na tmavé odstíny, jaro velí sytým i pastelovým barvám a veselým vzorům.

Žádné tmavé odstíny! Jaro bude ve znamení veselých barev

Pokud vás už omrzelo klasické bavlněné povlečení, které střídáte již desátou sezónu, udělejte si radost a pořiďte si povlečení nové. Saténové, krepové nebo raději mikrovlákno? Je to jen na vás. Uvidíte, že se vám bude krásně nejen spát! 

Autor: Eva Provazníková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑