Jak zvládnout kompletní rekonstrukci bytu a nezbláznit se

+ Přidat inzerát

Jak zvládnout kompletní rekonstrukci bytu

Vydáno: 28.11.2013

Když se řekne rekonstrukce, většina z nás si vybaví již hotový, opravený a téměř nový byt. Málokdo vidí tu trnitou cestu, kterou musíme ujít, abychom si dopřáli komfortnější a modernější domov. My vám poradíme, jak zvládnout rekonstrukci bez úhony na zdraví!

Znáte pořekadlo "lépe vyhořet, než se stěhovat"? Tak u rekonstrukce je to hodně podobné. Vy ale nechcete žít celý život v bytě, který vyšel z módy už před 15 lety! Chcete si dopřát pohodlí a také chcete být pyšní, až přivedete návštěvu. Musíte proto holt něco obětovat - peníze, čas a v neposlední řadě také nervy. Připravte se také na hádky s partnerem, každý totiž může mít o nové podobě vašeho bydlení trochu jiné představy.

Když se vyklízí od sklepa až po půdu

Pokud rekonstruujete byt o ploše 50 m2, budete mít určitě méně práce, než při kompletní rekonstrukci rodinného domu se sklepem a půdou. Pokud už teď cítíte, že je to nad vaše síly, neváhejte a objednejte si profesionální vyklízení bytů, sklepů a půd. Hodina práce vás bude stát zhruba od 500 Kč do 1000 Kč, pokud připojíte ještě stěhování či odvoz těžkých břemen, připlatíte si.

V případě, že se do vyklízení pustíte sami, je dobré vzít si v práci dovolenou a věnovat rekonstrukci maximum času. Úklid po večerech vás vyčerpá a celá rekonstrukce vám za chvíli začne lézt tzv. na nervy.

Vyklízení půdy je fyzicky i časově náročné. Co si najmout odbornou firmu?

Zajistěte si řemeslníky

Plánujete vybourat příčky, měnit okna či dokonce střechu? Potom na tuto práci určitě sami stačit nebudete. Najměte si včas spolehlivé řemeslníky, většinou vás jejich práce vyjde levněji než objednávka u velké firmy! Všechny práce ale musíte spolehlivě rozvrhnout. Tak, aby na sebe navazovaly, což může být v případě řemeslníků někdy problém. V tomto případě má zase navrch firma, která zajišťuje kompletní rekonstrukce a je proto schopna uspořádat si celý harmonogram sama.

Máte zařízený odvoz odpadu a suti? Využijte zkušenosti firmy AASO. Službu objednávejte nonstop na čísle 602 235 234.

Usnadněte si rekonstrukci bytu. Pomůže vám firma.

Kam se starým nábytkem?

K rekonstrukci nepochybně patří také výměna nábytku. Ale jak zacházet s tím starým, který už nechcete? V žádném případě ho doma nepalte ani ho nenechávejte vedle popelnice. Nábytek odvezte do nejbližšího sběrného dvora, kde už vědí, jak si s ním poradit. Rozeberou ho a následně je použit k výrobě dalších produktů nebo je využit k výrobě energie ve spalovnách. A že ho nemáte jak převézt? Využijte půjčovnu dodávek.

Přejeme vám úspěšnou a pohodovou rekonstrukci, jejíž výsledkem bude váš krásný nový domov!

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑