Jak zdravě bydlet? Kvalitní vzduch a voda jsou základ

+ Přidat inzerát

Jak zdravě bydlet? Kvalitní vzduch a voda jsou základ

Vydáno: 18.06.2015

Zdravý životní styl. Pro někoho samozřejmost, pro druhého noční můra. Zdravý životní styl však neznamená jenom dostatek pohybu a pestrá strava. Velký vliv na naše tělo i psychiku má také prostředí, ve kterém žijeme.

Přizpůsobme si domov tak, aby se nám v něm bydlelo co nejlépe. Vliv na naše pohodlí mají zdánlivě nepodstatné faktory, kterých si ani nemusíme všimnout. Není to měkká sedačka ani velká televize. Mnohem důležitější je vzduch, který dýcháme a voda, kterou pijeme. Ty bohužel velmi často nedosahují takových kvalit, jakých bychom si přáli. Naštěstí nám ale moderní technologie umožňují tyhle nedostatky ovlivnit. Jak? Čtěte dál.

Čerstvý vzduch je základ komfortního bydlení

Nucené větrání v novostavbách rozhodně není jen nějaký rozmar. Má svoje opodstatnění. Dříve se dům větral tak nějak přirozeně špatně těsnícími okny. Dnes, v honbě za co nejnižší spotřebu energie k vytápění, si takové „větrání" dovolit nemůžeme. Proto je na místě pořídit si domů inteligentní větrací jednotky, které hlídají vlhkost vzduchu v interiéru a samy spínají, jsou tedy maximálně úsporné.

Alergici a astmatici by se měli o zdravý vzduch v bytě zajímat ještě více. Pro ně je ideální čistička vzduchu s ionizátorem, která odstraní veškerý prach, pyly a další alergeny ze vzduchu. Funguje na principu elektrického výboje, který ionizuje vzduch a zvyšuje v něm tak množství záporných iontů, které mají příznivý vliv na lidské dýchání.

Čistička vzduchu s ionizátorem

Víte, co pijete?

Znáte kvalitu svojí pitné vody?Nedávná aféra s pitnou vodou v Dejvicích nám potvrdila, že si kvalitou vody skutečně nemůžeme být 100% jistí. Ať už tedy odebíráte pitnou vodu z vodovodního řádu, nebo z vlastní studny, vždy byste měli znát její složení. Investujte do mikrobiologického a chemického rozboru vody, který vám prozradí všechno, co potřebujete vědět. Aktuální hodnoty pitné vody z řádu zjistíte na příslušném středisku Vodovodů a kanalizací, kde se provádějí pravidelná měření.

Častým problémem je také příliš vysoká tvrdost vody, která nemá až takový vliv na vaše zdraví, jako spíše na technický stav vašich domácích spotřebičů a vodovodního potrubí. Tvrdá voda zároveň zvyšuje spotřebu mycích a pracích prostředků.


Se zdravým bydlením souvisí také plnohodnotný spánek. Ten si dopřejete na kvalitní zdravotní matraci, která výrazně zvyšuje váš komfort a ulevuje svalům celého těla.


Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑