Jak vyčistit podlahu i od té největší špíny

+ Přidat inzerát

Jak vyčistit podlahu i od té největší špíny

Vydáno: 21.05.2014

Objevila se i na vašem koberci skvrna, kterou ne ne vyčistit? Zašlapaná špína, mastnota a žvýkačky jsou největšími nepříteli koberců, laminátových podlah i dlažeb. Jak se jich nadobro zbavit? Poradíme všem hospodyňkám!

Začínáme s koberci

Koberce jsou nejproblémovější podlahovou krytinou, co se skvrn týče. Pokud špínu neodstraníte co nejdříve, její odstranění bude těžší a těžší. Pokud jste na koberec vylili tekutinu, nejprve se ji snažte odstranit například lžící nebo kuchyňským nožem (postupujte od kraje ke středu). Potom na skvrnu přiložte savý papír nebo hadřík. Pomůže vám také sůl, kypřící prášek nebo cukr, který do sebe natáhne vlhkost.

Co nedělat při čištění koberce? Vyhněte se silnému drhnutí koberce v místě skvrny, riskujete tak, že koberec změní barvu a skvrna tak bude ještě viditelnější! Také nepoužívejte prací prostředky se změkčovadly, které přirozeně působí jako zesvětlovače. Stejné pravidlo platí pro peroxid vodíku, benzín nebo metylalkohol.

Firmám, hotelům, penzionům a dalším zařízením doporučujeme čištění koberců průmyslovými vysavači Lavor a Kevac.

Skvrnu od vína posypte solí a potom vysajte.

Naleštěná podlaha, že by se z ní dalo jíst!

S tím, jak stoupá obliba podlahového topení, mění se i podlahové krytiny. Stále častěji se v interiérech setkáváme s laminátovými a vinylovými podlahami, výjimkou není ani dlažba po celé ploše domu. I tyto povrchy se ale mohou nenávratně poškodit (nejčastěji naší neopatrností) a mohou se na nich vytvářet skvrny. I zde platí, že byste skvrnu měli odstranit co nejdříve.

dřevěných podlah se často setkáváme se skvrnami, které mohou být způsobeny jeho stářím. Pokud chce dát svou podlahu tzv. "do pucu", vrhněte se na generální úklid. Odsuňte nábytek, podlahu zameťte, pečlivě vysajte a nakonec vytřete mopem. Zaschlou skvrnu opatrně obruste smirkovým papírem a podlahu opět setřete. Speciálním čističem na dřevěné podlahy skvrnu odstraňte. Čistič vyzkoušejte nejdříve na nějakém méně viditelném místě a počkejte, jak podlaha bude reagovat.

Mytí podlahy průmyslovými čističi je jednodušší.

Tipy na čistou podlahu od našich babiček

  • Našli jste na koberci skvrnu neznámého původu? Zkuste ji přestříkat čističem na sklo, poradí si dokonce i s krémem na boty!
  • Mastné skvrny na koberci posypte solí, navlhčete, nechte působit, a potom sůl odstraňte. Skvrna bude pryč.
  • Zašlapaná čokoláda je problém především v domácnosti s dětmi. Skvrnu potřete směsí technického glycerínu, 3% čpavku a vody v poměru 1:1:1. Poté vymyjte studenou vodou.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑