Jak vybrat celoroční přikrývku

+ Přidat inzerát

Jak vybrat celoroční přikrývku

Vydáno: 12.08.2015

Je to sice otřepané klišé, ale je to pravda. Spaním strávíme přibližně třetinu našeho života. Je proto velice důležité vybrat si na čem – a pod čím spíme. V tomto článku se proto budeme věnovat přikrývkám. Konkrétně přikrývkám celoročním.

Jaká kritéria zvážit při výběru celoroční přikrývky

Přikrývku vybírejte v prvé řadě s ohledem na podmínky, jaké panují ve vaší ložnici. V ložnicích orientovaných na jih je obecně tepleji než v ložnicích v severní části domu. To dá rozum ☺ Dále vybírejte přikrývku s ohledem na její tloušťku. Ale pozor! Tady nemusí platit, čím tlustší přikrývka, tím teplejší. Už dávno totiž skončily doby našich babiček, které když se chtěly opravdu zahřát, musely se zachumlat pod obrovskou, těžkou péřovou duchnu.

Dnes už se vyrábějí tenoučké celoroční přikrývky ze syntetických materiálů, které jsou jemné, lehké, tenké a přitom vás krásně zahřejí. A když už zmiňujeme peří a syntetické materiály, také ty při výběru přikrývky zohledněte. Obecně platí, že umělé výplně jsou vhodnější pro alergiky. A přestože vy sami nemusíte být alergičtí, určitě berte ohled také na svého partnera. Zvlášť, pokud se s ním chcete o přikrývku dělit (budete používat tzv. king size přikrývku neboli francouzsku přikrývku pro 2).

Doporučujeme francouzské přikrývky pro 2

Pohodlíčko v létě i v zimě

A nyní přichází to nejtěžší – vybrat přikrývku, ve které bude příjemně v létě, v zimě, 365 dní v roce. To si bohužel v obchodě nevyzkoušíte a tak se musíte spolehnout na doporučení prodejců. Ať tak či tak, to co hledáte, jsou celoroční přikrývky. Ty v sobě mají optimální množství výplně, takže se dokážou přizpůsobit aktuální teplotě. Případně existují ještě přikrývky 2v1, které tvoří dvě různě silné přikrývky. V létě pak stačí jednu z nich odepnout a v zimě je zase spojit.

Ideální přikrývka je nedýchaná, lehoučká a prodyšná. Zapomeňte na tlusté peřiny. Doporučujeme vlnu, kvalitní mikrovlákno, nebo hedvábí.

Přikrývky pro alergiky

Alergiků přibývá. V současnosti se hovoří, že alergií trpí asi 32 % dětí a 8 % dospělých. To je docela velké číslo, a proto budeme na závěr věnovat kapitolu i přikrývkám pro alergiky. Jak už jsme naznačili výše, pro ty jsou vhodné lůžkoviny z umělých materiálů – například přikrývky z dutých vláken, které nepředstavují pro roztoče takové lákadlo jako látky přírodní. Tyto přikrývky lze navíc velmi dobře udržovat, prát a sušit – na rozdíl od peří či vlny je mnohem snadnější udržet je čisté.

Celoroční přikrývku z dutého vlákna ocení nejen alergici

Tip na údržbu přikrývek:
Dnešní moderní přikrývky se dají prát. Doporučujeme alespoň 2x ročně a na více než 60°, abyste zahubili všechny roztoče.

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑